Посольство України в Турецькій Республіці

, Київ 08:18

Політичні відносини між Україною і Туреччиною

Встановлення українсько-турецьких відносин

Турецька Республіка визнала державну незалежність України 16 грудня 1991 року.

20 листопада 1991 року між Україною та Туреччиною були встановлені консульські відносини.

3 лютого 1992 року був підписаний Протокол про встановлення дипломатичних відносин між двома країнами. 3 квітня 1992 року в Києві було відкрите Посольство Туреччини. 3 січня 1993 року в Анкарі розпочало роботу Посольство України.

Основи добросусідських українсько-турецьких взаємин закладено в таких міжнародно-правових документах як Договір про дружбу і співробітництво між Україною і ТР від 4 травня 1992 року та Спільний план дій між Кабінетом Міністрів України та Урядом Туреччини з розширеного співробітництва від 2 квітня 2004 року.

Розвиток політичного діалогу

Діалог високого рівня

14-15 березня 2017 року – відбувся офіційний візит в Туреччину Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана.

21 вересня 2017 року - у рамках 72-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН Президент України Петро Порошенко провів зустріч із Президентом Турецької Республіки Р.Т.Ердоганом.

9 жовтня 2017 року – офіційний візит Президента Турецької Республіки Р.Т.Ердогана до України та проведення в його рамках Шостого засідання Стратегічної ради високого рівня.

На міжпарламентському рівні

28 листопада 2016 року в Києві відбулась зустріч Голови Міжпарламентської групи дружби «Туреччина – Україна» ВНЗТ Хюсейна Шахіна з Головою депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Туреччиною ВРУ Б.І.Тарасюком.

14 березня 2017 року в Анкарі в ході візиту Прем’єр-міністра України до ТР відбулась зустріч В.Б.Гройсмана з Головою ВНЗТ І.Кахраманом.

5-7 липня 2017 р. відбувся робочий візит Голови Верховної Ради України А.В.Парубія  до Туреччини (м. Стамбул) з метою участі у черговій сесії ПАЧЕС, в рамках якого відбулась його зустріч з Головою ВНЗТ Ісмаїлом Кахраманом. 

23-26 січня 2018 року – візит в Україну делегації Комітету з питань національної оборони Великих національних зборів Туреччини на чолі з Головою Комітету Ю.Беязитом.

На рівні міністрів закордонних справ

10 лютого 2017 року – відбувся офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Туреччини М.Чавушоглу, в рамках якого було проведено чергове засідання Групи стратегічного планування.

22 травня 2017 року – візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з метою участі у 25-му Ювілейному саміті ОЧЕС.


30 березня 2018 року – відбувся офіційний візит до Туреччини Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна, у ході якого було проведено Шосте засідання Спільної групи стратегічного планування.

Існуючі двосторонні органи високого рівня

25 січня 2011 р. було підписано Спільну декларацію про створення Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною, якою було зафіксовано встановлення стратегічного партнерства між двома країнами. Стратегічна рада високого рівня (СРВР) є найвищим консультаційним органом між Україною та Туреччиною, який охоплює стратегічні сфери двосторонніх відносин. Зазначений механізм очолюють президенти обох країн.

Група стратегічного планування(ГСП) під співголовуванням міністрів закордонних справ України та Турецької Республіки є підготовчим елементом для проведення засідань українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня.

Міжурядова комісія з торговельно-економічного співробітництва (останнє засідання Комісії відбулося в Анкарі 12 квітня 2018 року).

Договірно-правова база

Кількість чинних документів: 134

Ключові політичні документи: Договір про дружбу і співробітництво між Україною і ТР (04.05.1992 р.), Спільна декларація про створення Стратегічної ради високого рівня між Україною та ТР (25.01. 2011 р.).