Посольство України в Турецькій Республіці

, Київ 23:37

Політичні відносини між Україною і Туреччиною

Встановлення українсько-турецьких відносин

Турецька Республіка визнала державну незалежність України 16 грудня 1991 року.

20 листопада 1991 року між Україною та Туреччиною були встановлені консульські відносини.

3 лютого 1992 року був підписаний Протокол про встановлення дипломатичних відносин між двома країнами. 3 квітня 1992 року в Києві було відкрите Посольство Туреччини. 3 січня 1993 року в Анкарі розпочало роботу Посольство України.

Основи добросусідських українсько-турецьких взаємин закладено в таких міжнародно-правових документах як Договір про дружбу і співробітництво між Україною і ТР від 4 травня 1992 року та Спільний план дій між Кабінетом Міністрів України та Урядом Туреччини з розширеного співробітництва від 2 квітня 2004 року.

Розвиток політичного діалогу

Діалог високого рівня

9 жовтня 2013 р. – офіційний візит Президента України до Турецької Республіки з метою проведення Третього засідання Стратегічної ради високого рівня;

5 вересня 2014 р.- робоча зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом Турецької Республіки Р.Т.Ердоганом під час Саміту НАТО у м.Ньюпорт (Велика Британія).

20 березня 2015 р. - Четверте засідання Стратегічної ради високого рівня під співголовуванням Президента України П.О.Порошенка та Президента Турецької Республіки Р.Т.Ердогана, у рамках офіційного візиту Глави Турецької держави в Україну.

15 лютого 2016 р. - робочий візит Прем’єр-міністра ТР А.Давутоглу в Україну.

9 березня 2016 р. - П’яте засідання Стратегічної ради високого рівня під співголовуванням Президента України П.О.Порошенка та Президента Турецької Республіки Р.Т.Ердогана, у рамках офіційного візиту Глави Української держави в Туреччину.

22 травня 2016 р. - робочій візит Президента України П.О.Порошенка до м. Стамбул з метою участі у Всесвітньому гуманітарному саміті, в ході якого проведено зустріч з Президентом ТР Р.Т.Ердоганом.

На міжпарламентському рівні

4-5 квітня 2013 р. – офіційний візит в Україну Голови Великих національних зборів Туреччини Дж.Чічека.

11 вересня 2014 р. – у рамках участі у Європейській конференції голів парламентів Голова Верховної Ради України О.Турчинов провів зустріч з Головою Великих національних зборів Туреччини Дж.Чічеком (Осло, Норвегія).

5 березня 2015 року у ВР України сформовано депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Туреччиною, яку очолив член фракції партії «Батьківщина» Б.І.Тарасюк.

6 березня 2016 року у Великих національних зборах Туреччини створена Міжпарламентська група дружби Туреччина – Україна, головою якої обрано депутата від Партії справедливості та прогресу від провінції Бурса Хюсейна Шахіна.

26-27 квітня 2016 року відбувся візит до Туреччини делегації Комітету ВР України з питань національної безпеки і оборони, на чолі з Головою Комітету С.В.Пашинським. 

 

На рівні міністрів закордонних справ

27-29 червня 2013 р. – офіційний візит до Турецької Республіки Міністра закордонних справ України з метою проведення Другого засідання Групи стратегічного планування;

1-2 березня 2014 р.- робочий візит в Україну Міністра закордонних справ Турецької Республіки А.Давутоглу;

10 листопада 2014 р. – робочий візит Міністра закордонних справ Турецької Республіки М.Чавушоглу до України з метою проведення Третього засідання Групи стратегічного планування;

14 травня 2015 р. – робочий візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до Туреччини для участі у саміті НАТО в Антальї.

1 серпня 2015 р. – робочий візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до Туреччини для участі у ІІ Всесвітньому конгресі кримських татар.

29 січня 2016 р. - робочий візит Міністра закордонних прав України П.А.Клімкіна в ТР (м.Стамбул) з метою проведення переговорів з Міністром закордонних справ ТР М.Чавушоглу.

Існуючі двосторонні органи високого рівня

25 січня 2011 р. було підписано Спільну декларацію про створення Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною, якою було зафіксовано встановлення стратегічного партнерства між двома країнами. Стратегічна рада високого рівня (СРВР) є найвищим консультаційним органом між Україною та Туреччиною, який охоплює стратегічні сфери двосторонніх відносин. Зазначений механізм очолюють президенти обох країн.

Група стратегічного планування(ГСП) під співголовуванням міністрів закордонних справ України та Турецької Республіки є підготовчим елементом для проведення засідань українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня.

Міжурядова комісія з торговельно-економічного співробітництва (10-те засідання Комісії відбулося в Києві 12-13 травня 2016 року).

Договірно-правова база

Кількість чинних документів: 131

Ключові політичні документи: Договір про дружбу і співробітництво між Україною і ТР (04.05.1992 р.), Спільна декларація про створення Стратегічної ради високого рівня між Україною та ТР (25.01. 2011 р.).