Посольство України в Турецькій Республіці

, Київ 08:25

Науково-технічне співробітництво між Україною і Туреччиною

Існує значний потенціал для розвитку двостороннього стратегічного науково-технічного співробітництва в рамках масштабних високотехнологічних проектів в авіакосмічній та оборонно-промисловій сферах. За результатами зустрічей у 2016-2017 році на найвищому політичному рівні сторони досягли домовленість про створення спільної робочої групи з координації стратегічних проектів (СРГ).  Завдяки ефективному функціонуванню СРГ наразі українсько-турецьке співробітництво включає широкий спектр поточних та перспективних спільних стратегічних проектів та охоплює такі напрямки як авіація та космос, наземні системи, флот та кораблебудування, спеціальна техніка та приладобудування.

Наразі сторони активно працюють над практичною реалізацією домовленостей досягнутих на найвищому рівні, зокрема створенням спільного авіабудівного підприємства, модернізацією турецької броньованої техніки українськими системами захисту та динамічної броні, їх оснащення українськими силовими агрегатами українського виробництва. 

Окремим треком активно розвивається співпраця в сфері авіаційного двигунобудування для турецьких БПЛА та інших авіаційних платформ. Загалом співпраця в авіакосмічній та оборонно-промисловій сферах включає близько 30 проектів.