Посольство України в Турецькій Республіці

, Київ 08:27

Туристичне співробітництво між Україною і Туреччиною

За своїм туристично-рекреаційним потенціалом Україна має всі можливості стати туристичною державою світового рівня. Розширення міжнародних зв'язків відкриває нові шляхи для просування національного туристичного продукту на світовому ринку, залучення його до світового інформаційного простору та передового досвіду організації туристичної діяльності.

Україна відкрита для міжнародного туристичного співробітництва, яке повною мірою віддзеркалює загальноєвропейські інтеграційні політичні та соціально-економічні процеси, враховує основні загальнонаціональні пріоритети. Виходячи з національних інтересів, міжнародна туристична політика України є багатовекторною; вона реалізується на засадах економічної доцільності та взаємовигідної співпраці з конкретною країною або регіоном, враховує особливості певного туристичного ринку.

Турецька Республіка на сьогоднішній день є одним з найважливіших партнерів України в галузі туризму. Співробітництво в цій сфері між обома країнами відбувається згідно з Угодою між Урядом України і Урядом Турецької Республіки про співробітництво в сфері туризму, підписаною 30 травня 1994 року.

7-8 квітня 2017 р. відбувся візит до Туреччини делегації Міністерства економічного розвитку та торгівлі України та представників українських бізнесових кіл для проведення П’ятого засідання Міжвідомчої українсько-турецької комісії з питань туризму, а також участі делегації України у Всесвітньому Конгресі та Виставці з питань медичного та спортивного туризму «Hestourex 2017» в м.Анталія.

За результатами першої половини 2017 р., Україна увійшла до першої трійки країн за кількістю туристів в ТР. В 2016 р. Туреччину відвідала рекордна кількість українців – понад 1,1 млн. туристів. Значною мірою цьому сприяло введення режиму перетину кордону за ID-картками та зростання кількості міжнародних авіарейсів між країнами (наразі – понад 180 авіарейсів на день).