Посольство України в Турецькій Республіці

, Київ 08:26

Українці у Туреччині

За даними Міграційної служби Туреччини, в країні перебуває близько 35 тисяч українських громадян. 

За сприяння Посольства України в Турецькій Республіці та Генерального консульства України в Стамбулі у травні 2008 року було створено Українське культурне товариство в Стамбулі, а в червні 2009 року — організацію «Українська родина» в Антальї.

У 2017 році  створено та юридично оформлено низку осередків громади: ГО «Чорноморська асоціація українців» (м.Самсун), ГО «Української культури і солідарності» (м.Мармарис), ГО «Українська культурно-мистецька спілка» (м.Анталія), ГО «Українська спілка» (м.Анкара), триває процедура реєстрації українських спілок в мм.Ізмір, Бурса, Аланія та ін. Створено Координаційну раду українських громад при Посольстві, до складу якої увійшли всі українські громади, представлені в ТР, а також кримськотатарські організації.

При Українському культурному товаристві функціонує Міжнародний ліцей ім. Т.Шевченка, де навчаються як українці, так і представники інших національностей, які виявили бажання отримати український документ про освіту державного зразка. Навчальний процес у ліцеї проходить за державними програмами українських загальноосвітніх шкіл. Велика увага в ліцеї приділяється вивченню української мови та літератури, а також історії України.