Портал в режимі тестування та наповнення
Надзвичайний та Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський детально охарактеризував стан відносин між Україною та Туреччиною кореспонденту газети Онуру Туралу
Опубліковано 06 грудня 2010 року о 11:08

Інтерв'ю Надзвичайного та Повноважного Посла України в Турецькій Республіці Сергія Корсунського газеті «Улус» (6 грудня 2010 року)

Надзвичайний та Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський детально охарактеризував стан відносин між Україною та Туреччиною кореспонденту газети Онуру Туралу.

Посол Сергій Корсунський, який у 1995 році отримав премію Європейської Академії, відповів на низку запитань, від членства України в НАТО - до відкриття нового морського поромного сполучення між Україною і ТР, Стамбул - Одеса.

Кореспондент Онур Турал: Вельмишановний пане Посол, як Ви оцінюєте рішення, що були прийняті в рамках останнього Саміту в Лісабоні?

Сергій Корсунський: У ході Лісабонського Саміту були ухвалені надзвичайно важливі рішення. Насамперед, було визначено нову стратегічну концепцію НАТО. Місце України в системі забезпечення безпеки в Європі, в рамках нової концепції Альянсу, є надзвичайно важливим питанням. Зокрема, у ході Саміту було підтримане рішення України щодо неприєднання до НАТО. Позитивно також були оцінені рішення України щодо розвитку співробітництва з Альянсом. Україна бере активну участь у військових та цивільних проектах НАТО. Ми збільшуємо кількість військових миротворчого контингенту в Афганістані. З нашої точки зору, НАТО займає ключову позицію в системі глобальної безпеки. Зрозуміло, що наразі в Альянсі існують серйозні проблеми. Однак, НАТО виконує взяті на себе зобов’язання.

O.T: Ви працювали на посаді директора Департаменту державних науково-технічних програм Державного комітету України з питань науки та технологій. Як на Вашу думку позначиться на Туреччині прийняте нею рішення щодо участі в проекті протиракетної системи оборони? Зокрема, як Ви оцінюєте ухвалене Польщею рішення щодо відмови від участі в зазначеному проекті протиракетної системи оборони?

С.К.: Відмова Польщі від участі в проекті протиракетної системи оборони є неможливою. Рішення, що приймаються в структурі НАТО, ухвалюються за безпосередньої участі всіх без виключення країн-членів Альянсу. Україні та Росії також надходили такого роду пропозиції. На території України, в містах Севастополь та Мукачево, знаходяться радіолокаційні системи, якими структури НАТО можуть користуватися. У випадку, якщо НАТО зацікавиться цими станціями, ми готові їх запропонувати для використання. Радіолокаційні установки, які базуються на території України, призначені саме для використання в системі ПРО.

O.T: Шановний пане Посол, як ми бачимо останнім часом, Росія не повністю відмовилася від країн колишнього Радянського Союзу (наприклад, застосування ембарго по відношенню до Грузії та України; погрози щодо застосування ядерної зброї тощо). На Вашу думку, наразі світ випробовує нові системи безпеки?

С.К.: Я не можу коментувати деталі взаємовідносин між Росією та НАТО. У країн колишнього Радянського Союзу залишаються більш ніж 20-річні спогади щодо перебування військових миротворчих частин в Афганістані. Ми вітаємо розширення відносин між Російською Федерацією та НАТО, в якому б руслі вони не розвивались. В цьому напрямку рішення мають приймати безпосередньо країни-члени Альянсу. На наше переконання, НАТО не є ворожим утворенням. Створена та успішно функціонує постійна Комісія Україна-НАТО. Ми реалізуємо спільні програми, проводимо спільні військові навчання. На постійній основі створюються та реалізуються нові механізми співпраці у військовій сфері. Таким чином, для України часи, коли НАТО вважалося ворожим утворенням, давно минули. Зрозуміло, що наразі питання безпеки не є повністю врегульованим. На мою думку, мають бути сформовані додаткові механізми безпеки, адже існує суттєва відмінність між великими та малими країнами в сфері безпеки. У цьому контексті все залежить від НАТО. Наразі Альянс, беручи до уваги всі аспекти питання безпеки, схвалив розвиток наших взаємовідносин у такому напрямку.

O.T: Шановний пане Посол, на території Туреччини проживає велика кількість українців і вони, формуючи тут певні громадські представництва, залишаються на постійне місце проживання в ТР. Яких заходів вживають у Вашій країні з метою запобігання поширення нелегальної міграції?

С.К.: Щорічно з України до Туреччини на відпочинок приїздить більш ніж 500 тис. туристів. Приблизно 15 тис. українських громадян наразі проживають на території ТР. Туристи приїздять до Туреччини з туристичною ціллю, я не бачу реальних можливостей для їх працевлаштування в ТР. Якщо хтось із наших громадян і залишається, то їх кількість не велика. Між міністерствами внутрішніх справ України та Туреччини, а також правоохоронними органами двох країн налагоджена ефективна співпраця, відносини в цьому напрямку постійно розвиваються. Ми продовжуємо боротьбу проти різноманітних корупційних дій. У даний час Україна застосовує по відношенню до Туреччини найліберальніший візовий режим, у порівнянні з іншими країнами. Відповідно, десятки тисяч турецьких громадян наразі мають можливість працювати в Україні. А турецькі інвестиційні компанії в Україні успішно реалізують надзвичайно потужні проекти. Ми ставимося до такої ситуації з розумінням. Таким чином, ми даємо вам можливість працевлаштування.

O.T: Ви працювали на посаді директора Департаменту економічного співробітництва Міністерства закордонних справ України. Скажіть, а яка Ваша позиція щодо торговельно-економічних проектів на наступний рік?

С.К.: Ми плануємо повернутися до обсягів торгівлі 2008 року. У поточному році очікується збільшення обсягів двосторонньої торгівлі на 50%, що становитиме близько 5,5 млрд. доларів. У наступному році ця цифра може збільшитись до 8 млрд. доларів. Цього року, після глобальної економічної кризи, все почало оживати. Ми дивимося на перспективи розвитку економічної взаємодії з Туреччиною з оптимізмом. Ділові кола Турецької Республіки дуже працьовиті та талановиті. Вони не бояться починати працювати в тих сферах, де умови праці є складними. На даному етапі зростає економічний потенціал України. На ближчий період планується відкриття нових транспортних сполучень між приморськими портами України та Туреччини для перевезення вантажів за маршрутами: Хайдарпаша-Іллічівськ та Самсун-Одеса. На наше глибоке переконання, розширення мережі морського сполучення є наглядним свідченням перспектив подальшого поглиблення економічних відносин між двома країнами.

«Улус» (Туреччина), С.Корсунський, Надзвичайний та Поважний Посол України в Турецькій Республіці

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux