Портал в режимі тестування та наповнення
Газ не покладеш на полицю. Час впроваджувати «Набукко»
Опубліковано 22 лютого 2010 року о 10:40

БеґюмҐюрсой – Анкара  

Посол України Сергій Корсунський зазначив: «Газ не покладеш на полицю, необхідно якомога швидше реалізовувати проект «Набукко».

Корсунський в інтерв‘ю газеті «Реферанс» висловив свої думки щодо реалізації проектів транзитних трубопроводів у Туреччині. З урахуванням того, що «Набукко» не є альтернативою українському маршруту, Посол висловився на підтримку цього проекту, «… з виходом додаткового газу до Центральної Європи, в Баумґартені (Австрія), куди постачається і російський газ, буде сформовано газовий ринок, з чого буде мати користь і Україна». Що ж до намірів Туреччини та Росії спільно будувати атомну електростанцію, Корсунський зазначив, що корисно було б одразу ж врегулювати проблему щодо утилізації ядерних відходів.

Туреччина не отримає газ з «Південного потоку»

За власними оцінками пана Корсунського, реалізація проекту «Південний потік» не принесе Туреччині ні газу, ні транзитних зборів. Він, зокрема, привернув увагу до значної собівартості проекту – близько 25 млрд. дол. США, та наголосив, що у зв’язку з цим його буде складно реалізувати. Навіть у разі запуску трубопроводу по ньому буде пропускатися газ не з нових джерел, а той газ, що йде через Україну та призначений для тих же покупців. Тому, для Туреччини та Європи набагато важливішим є саме проект «Набукко», через який Туреччина може отримувати 10 млрд. кубометрів (щорічно).

«Набукко» створить новий ринок

За словами українського дипломата, газ, що йтиме через «Набукко», як і російський газ, виходитиме в Баумгартені. Тому, «… газ, що йтиме по цьому маршруту, будь то азербайджанський, іракський чи туркменський, досягне Європи та створить там ринок газу. Це відповідно позначиться на ціні газу і для України».

На думку Корсунського, необхідно вирішити існуючі питання, що наразі стоять на заваді реалізації проекту «Набукко» та постачання азербайджанського газу. Через невирішеність цих питань Азербайджан розглядає можливість продажу газу Росії або Ірану. Корсунський також зауважив, що проект «Набукко» не є політичним, оскільки пайщиками проекту є газові компанії. Він наголосив, що для розробки родовища «Шахденіз 2» необхідно визначити, куди та кому піде цей газ.

Бажаємо Туреччині успіхів у будівництві атомної електростанції

С.Корсунський висловився стосовно переговорів, що ведуться між Туреччиною та Росією стосовно будівництва атомної станції на основі двосторонньої угоди. Він зазначив, що Україні добре відомі ядерні технології Росії. «Ми бажаємо Туреччині успіхів» - сказав він. Він привернув увагу до того, що рішення по ядерній програмі не є лише рішеннями стосовно безпеки, а є ґрунтовними різносторонніми рішеннями. При будівництві атомної електростанції важливо забезпечити безпеку реактора, дотримуватися природоохоронних стандартів, налагодити безпечне перевезення палива для АЕС. У цьому контексті він порадив Туреччині одразу вирішувати, що робити з ядерними відходами.

 

«Реферанс» ,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux