Портал в режимі тестування та наповнення
Прес-реліз Посольства України в ТР від 7 травня ц.р. щодо можливого візиту Президента В.В.Путіна та Голови Уряду Д.А.Медведєва до Автономної Республіки Крим, яка є тимчасово окупованою територією України
Опубліковано 07 травня 2014 року о 18:26

Українській стороні стало відомо, що російська сторона опрацьовує можливість здійснення 9 травня 2014 року візиту Президента Володимира Путіна та Голови Уряду Дмитра Медведєва до Автономної Республіки Крим, яка є тимчасово окупованою територією України.

У зв’язку з цим українська сторона наголошує на такому:

1. 27 квітня 2014 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі – Закон), відповідно до якого:

сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України, рівно як і повітряний простір над цими територіями є тимчасово окупованою територією України;

тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та Законів України;

будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому Законом;

в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

2. Як українська, так і російська протокольна практика передбачають спеціальну процедуру організації візитів високих посадових осіб, яка, щонайменше, вимагає запрошення або згоди приймаючої сторони.

Відповідний запит російської сторони щодо організації вищезгаданого візиту в один з регіонів України, який є невід’ємною частиною України, до української сторони не надходив.

3. Будь-які візити посадових осіб Російської Федерації на тимчасово окуповану територію, контакти з незаконними органами і посадовими особами розглядатимуться українською стороною як відверте ігнорування чинного законодавства України, а також як продовження грубого порушення російською стороною Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року, у тому числі шляхом втручання у внутрішні справи України.

4. Реалізація РФ намірів щодо проведення вищезазначеного візиту стане ще одним свідченням прагнення керівництва Росії до свідомої ескалації напруженості в українсько-російських відносинах шляхом відвертого ігнорування чинного законодавства України та міжнародних договорів.

5. Українська сторона закликає російську сторону відмовитися від намірів щодо візиту до Автономної Республіки Крим російського керівництва.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux