Портал в режимі тестування та наповнення
Посол України в Анкарі Сергій Корсунський: “Нашою метою є полегшення торгівлі в Чорноморському регіоні”
Опубліковано 05 липня 2013 року о 11:02

Журнал «Еко Аврасья»

 

Стратегічне розташування та торговельно-економічні можливості обумовили становлення України як однієї з важливих країн Східної Європи.

У зв’язку з тим, що через Україну проходять газотранспортні трубопроводи з Російської Федерації, яка задовольняє близько 27% європейських потреб у газі, Україна є важливою для Європи з точки зору забезпечення енергетичної безпеки.

Україна є однією з країн, яким Туреччина надає великого значення з точки зору забезпечення регіональної стабільності та докладає зусилля щодо розвитку двосторонніх відносин в усіх сферах.

Також, важливим виміром наших відносин з Україною є кримські татари. Проживання в Туреччині великої кількості наших громадян, які мають  кримськотатарські коріння, а також приділення нами особливої уваги Криму через історичні та культурні зв’язки утворюють інший напрямок наших відносин з Україною.

Посол України в Туреччині Сергій Корсунський прокоментував українсько-турецькі відносини для нашого журналу.

Посол України в Туреччині Сергій Корсунський працює на дипломатичній службі 19 років. Раніше Посол працював у Національній академії наук України та перейшов до Міністерства закордонних справ України коли там виникла потреба у дипломатичному персоналі. Під час роботи у Міністерстві закордонних справ та за кордоном він відповідав за економічні питання.

«Еко Аврасья»: Чи можете Ви надати свою оцінку економіки України у 2013 році?

Посол Корсунський: 2013 рік є достатньо важким роком для економіки України. Українська економіка, як і турецька, значно пов’язана з економікою Європейського Союзу. Фінансова криза в ЄС у дуже важкій формі відображається на економіці України. За перші три місяці ВВП не зріс, але до кінця року очікується його зростання на 2%. Якщо ми візьмемо до уваги кризу в Європі, то 2% – це добрий показник.

Для того, щоб вийти із зазначеної ситуації ми, як і Уряд Туреччини, прагнемо урізноманітнити наші економічні зв’язки. Тобто ми плануємо працювати на різних економічних напрямках. Ми посилюємо наші економічні зв’язки з такими країнами як Китай, Бразилія, Єгипет. Зокрема, минулого року відбулося значне зростання торгівлі з Єгиптом. 

У зв’язку зі стабілізацією політичної обстановки в Україні ми очікуємо надходження нових інвестицій. У жовтні ц.р. в Україні буде проведений Українсько-Арабський економічний форум. Участь у ньому візьме і Уряд Туреччини та турецькі підприємці.  

Для України, як і для Туреччини, проблемою є недостатність енергетичних ресурсів. У нас немає достатніх власних джерел нафти і газу, у зв’язку з цим ми маємо їх закуповувати. Зазначене також негативно впливає на нашу економіку.

«Еко Аврасья»: Чи можете Ви надати оцінки розвитку українсько-турецьких відносин та, зокрема, торговельно-економічного співробітництва, які демонструють зростання протягом останніх років?

Посол Корсунський: Якщо ми подивимося на експорт України, то ми бачимо, що Туреччина є другою країною після Росії. Незважаючи на кризу, за минулий рік обсяг двосторонньої торгівлі збільшився на 8%. Ця цифра становить 5 млрд. 600 млн. доларів. При цьому, експорт Туреччини в Україну зріс на 30%.

За перші три місяці ц.р. експорт Туреччини зріс на 36%, експорт України – на 22%, а обсяг двосторонньої торгівлі досяг 1 млрд. 400 млн. доларів. Ці цифри є показниками першого кварталу року, який як правило є найбільш спокійним. На мою думку, до кінця ц.р. ми досягнемо гарних показників.

Туреччина у даний час реалізує в Україні багато великих будівельних проектів. У минулому році Туреччина відіграла велику роль у рамках підготовки до проведення Чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Турецькі компанії здійснюють будівництво в Україні аеропортів, автодоріг, мостів, стадіонів. «Онур Іншаат» здійснює реконструкцію однієї з основних вулиць у Києві – проспекту Перемоги. Якщо Ви порівняєте з Анкарою, то це як проспект Ататюрка. Тобто вулиця, яка проходить через все місто. Не тільки «Онур Іншаат», але й такі компанії як «Енка», «Ербек», «Догуш» проводять в Україні велику роботу. В Україні здійснюють діяльність 600 турецьких компаній, а також присутня така організація, як «ДЕІК», що є одним з основних наших партнерів 

«Еко Аврасья»: Розкажіть, будь ласка, про можливості для діяльності турецьких бізнесменів в Україні. Які поради Ви можете надати турецьким підприємцям, які бажають розвивати діяльність в Україні?

Посол Корсунський: Існує багато можливостей для створення підприємств в Україні. Наприклад, є виробництво компанії «Улькер», інші підприємства, які виробляють запасні частини для автомобілів, сільськогосподарські та текстильні підприємства. Існують магазини, які продають турецьку продукцію, наприклад «Маві» та «Колінс».

Я хочу висловити комплімент турецьким підприємцям. Вони дійсно дуже гнучкі та вивчають усі можливості, що дуже важливо. Хочу зазначити , що в нашій економіці немає секторів, закритих для зовнішніх інвестицій. Тому, вони можуть працювати в будь-яких секторах. Наприклад, є найбільший комунікаційний проект «Тюрксель» компанії «Чукурова». Цей оператор є третім за розмірами в Україні та охоплює близько десяти мільйонів абонентів.

«Еко Аврасья»: Коли, на Вашу думку, буде укладена УВТ між Україною і ТР і як вона вплине на подальший розвиток торгівлі між країнами?

Посол Корсунський: Зазначена Угода є найбільш логічним станом двосторонніх відносин між країнами. Насправді ми вже зараз можемо побачити результати. Протягом чотирьох років спостерігається збільшення обсягів двосторонньої торгівлі. Впевнений, що після підписання УВТ обсяг нашої торгівлі подвоїться. Ми думаємо підписати цю Угоду восени в ході запланованого на цей період візиту Президента України до Туреччини. Переговори продовжуються. Є проблеми, пов’язані із сільськогосподарським сектором.

Україна є одним з найбільших сільськогосподарських  виробників у світі. Туреччина також посіла важливе місце на цьому ринку в останні роки. У нас залишилося одне невирішене питання, яке пов’язане із сільським господарством. Ми хотіли зробити це паралельно з Європейським Союзом, тобто з Туреччино та ЄС одночасною. Ми плануємо підвищити експорт сільськогосподарської продукції та високотехнологічних товарів.

Особливо хочу наголосити, що ми працюємо над проектами, які змінять майбутнє Туреччини. Одним з найбільш важливих з них є авіаційний сектор. Продовжуються переговори між «ТАІ» та «Антоновим».

У світі існує близько 5 країн, які виробляють літаки. «Турецькі Авіалінії» є найкращою авіатранспортною компанією в Європі. І дійсно Туреччина має виробляти свої літаки, які перевозитимуть турецьких пасажирів.

Окрім цього ми хочемо працювати у сфері будівництва трубопроводів та залізничних шляхів, оскільки це те, що ми робимо дуже добре. Це не проекти, відповідно до яких ми продаємо, а ви купуєте. Це проекти, які зміцнять зв’язки між країнами, і тому вони є важливими.    

«Еко Аврасья»: Як Ви оцінюєте євроінтеграційний процес України і, зокрема, перспективи підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС?

Посол Корсунський: Наскільки важкою є робота з ЄС Туреччина знає набагато краще інших країн. Цього року виповнюється 50 років з моменту укладення Угоди Туреччини з ЄЕС. Ми цю Угоду підпишемо в цьому році. Після того, як таку Угоду підписала Туреччина, почалися змінюватися закони, а також почали підвищуватися загальні стандарти життя в цілому. І ми також очікуємо цього.

Україна є європейською країною та сприятливі відносини з ЄС є невід’ємною частиною нашої зовнішньої політики. Водночас ми використовуємо і ваш досвід.

Ми маємо продовжувати жити та розвиватися. Тому ми намагаємося урізноманітнити нашу зовнішню політику. Така політика надає нам можливість дивитися і на Схід і на Захід і на Північ і на Південь. Зараз, головною метою розвитку відносин з ЄС є підвищення стандартів життя наших людей.

«Еко Аврасья»: Чи можете Ви надати оцінки діяльності ОЧЕС під час головування у ній України?

Посол Корсунський: Україна і Туреччина є членами – співзасновниками ОЧЕС. В рамках ОЧЕС ми маємо тісні зв’язки. В ОЧЕС є багато проблем, але проблем з Туреччиною в нас немає.

У цьому році ми хочемо вперше організувати в Ялті зустріч міністрів економіки країн ОЧЕС. Це дуже цікава ситуація, оскільки ОЧЕС є організацією, яка здійснює діяльність протягом 20 років, але міністри економіки не зустрічалися жодного разу.

Нашою метою є спрощення торгівлі у Чорноморському регіоні. З давніх часів життя у Чорноморському регіоні розвивається власне завдяки торгівлі. Ми очікуємо великий захід у Ялті. Це є іншим приводом для поїздки турецьких підприємців у Крим, а Крим займає особливо важливе місце у наших відносинах. Ми дуже бажаємо розвивати інфраструктуру Криму, де проживає велика кількість кримських татар.

«Еко Аврасья»: Чи є у вас послання для наших читачів?

Посол Корсунський: Я радію, що українці поступово все більше відкривають для себе Туреччину. Щороку з України до Туреччини прибувають близько 600 тис. туристів. Усім туристам я намагаюся пояснити, що ми повинні відходити від стандартів. Туреччина – це не тільки Анталья, пляжі та пиво, а й інші речі. Наприклад, члени Уряду, коли вони відвідують Туреччину, говорять: «Ми багато разів були в Туреччині та перебували в Антальї». Однак, після одноденного перебування в Стамбулі вони говорять: «Ми зрозуміли, що до цього часу ми в Туреччині не були». А я їм відповідаю: «Ви ще не були в Кападокії, Шанлиурфі, Трабзоні, Чорумі…». Тобто Туреччина є набагато більшою ніж Анталья та Мугла. У цьому я бачу великі перспективи.

І на останнє я хочу сказати читачам журналу «Еко Аврасья» ось що. Поїхати в Україну з Туреччини дуже легко. Сідаєте в літак та їдете. З Туреччини до України є рейси до семи міст. В Україні є асоціації турецьких підприємців та вони можуть посприяти підприємцям, які приїздять. В Україні вони можуть селитися в турецьких готелях, годуватися в турецьких ресторанах, їздити на турецьких автомобілях по турецьким дорогам.

Дякую...

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux