Портал в режимі тестування та наповнення
Інтерв’ю Посла С.В.Корсунського інформаційному агентству «Анадолу Ажанси»: «Ми готові Вам допомогти поєднатися з космосом»
Опубліковано 02 листопада 2013 року о 16:55

             «Ми готові Вам допомогти поєднатися з космосом»

інформагенція Туреччини «Анадолу Ажанси», від 02.11.2013 року

Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині С.В.Корсунський відповів на запитання кореспондента турецького інформаційного  агентства «Анадолу Ажанси» щодо розвитку взаємин між двома країнами та актуальних питань двостороннього порядку денного.

С.В.Корсунський, відповідаючи на запитання щодо офіційної заяви Президента Російської Федерації (РФ) В.Путіна стосовно неможливості України увійти до Митного Союзу (створеного за участі Росії, Казахстану та Білорусі), у разі укладання офіційним Києвом Угоди про асоціацію з ЄС, зазначив: «Росія, Білорусь та Казахстан  є нашими дружніми країнами і ми продовжуватимемо розвивати з ними співпрацю. Однак, наше членство у Митному Союзі не стоїть на порядку денному».

- Газова криза між Україною та Росією

Посол С.В.Корсунський, торкаючись тверджень щодо неспроможності України сплатити російській стороні кошти за спожитий російський природний газ, наголосив, що немає ніякої кризової ситуації у відносинах з Росією. «Це все вигадки «Газпрому», - зазначив він.

Він також зауважив, що існуюче непорозуміння пов’язане із внутрішніми відносинами між «Нафтогазом» та «Газпромом». У цьому контексті С.В.Корсунський зазначив: «Виникли деякі тимчасові складнощі із перерахунком коштів «Газпрому» з боку української компанії «Нафтогаз». Проте, наскільки мені відомо, зазначене питання буде вирішено протягом поточного тижня.  Це всього лише непорозуміння робочого характеру».

- Повернення кримських татар на їхню історичну батьківщину

   С.В.Корсунський відзначив, що наразі кількість кримських татар, що вже повернулися до Криму становить 266 тис. осіб. За його словами, у даний час на території країн Середньої Азії проживає близько 100 тис. кримських татар. Разом із цим, Посол нагадав, що кожного року на історичну батьківщину повертається близько 2 тис. представників кримськотатарської спільноти. У цьому контексті він, зокрема, сказав: «На сьогоднішній день кримські татари становлять 13 % від загальної чисельності населення Кримського півострова. Для забезпечення їхнього проживання державою побудовано близько 6 тис. одиниць житла. Близько 1 тис. з них побудовано за допомогою Туреччини. І за це ми надзвичайно вдячні турецькій стороні».

Посол також розповів, що на території Криму функціонує Кримський національний педагогічний університет, а також існує телевізійний канал, де мовлення здійснюється кримськотатарською мовою. Говорячи про те, що не вирішено ще абсолютно всіх наявних проблем кримських татар, проте, забезпечено їхні основні потреби, С.В.Корсунський сказав:

«Цей процес продовжується. Цього року між Україною та Туреччиною відбулися перемовини щодо забезпечення продовження надання кримським татарам відповідної допомоги через Агентство співробітництво та розвитку Туреччини (абревіатура тур. мовою – «ТІКА») У рамках цього планується збудувати нові школи та культурні центри. І в складі українського Парламенту, і  Кримськотатарського Меджлісу, а також у місцевих радах є багато кримських татар. Зокрема, один із заступників Голови Ради міністрів АР Крим є кримськотатарського походження».

-  Членство в НАТО та відносини з Туреччиною

            С.В.Корсунський, наголосивши, що Україна не стане членом НАТО, однак й надалі продовжуватиме тісно співпрацювати з альянсом, зазначив: «Ми з Туреччиною маємо спільну думку щодо цього питання».

Посол також нагадав, що вони тісно співпрацюють з Туреччиною не лише в транспортній та торговельній сферах, але й в багатьох інших напрямках. «Коли я сюди приїхав, наші лідери, звертаючись один до одного, говорили: «мій товаришу», а тепер кажуть: «мій друже».

Разом із тим, Посол привернув увагу, що після ухвалення Туреччиною одноосібного рішення щодо підвищення терміну безвізового перебування на території Турецької Республіки (ТР) для українських громадян до 60 днів,  в української сторони теж присутня політична воля здійснити аналогічний крок. За його словами, очікується, що після виконання відповідних процедур українська сторона до кінця поточного року теж здійснить аналогічний крок. 

- Співробітництво з Туреччиною у сфері повітряних перевезень

  Після офіційної заяви Віце-прем’єр-міністра ТР А.Бабаджана, (в котрій говорилося, що «Ми хочемо здійснювати виробництво власних літаків в Туреччині. Ближчим часом ми встановимо партнерство із однією компанією та розпочнемо роботу») вся увага спільноти зосередилася на питанні, з якою ж  компанією-виробником літаків ведуться в даний час перемовини. Українська аерокосмічна компанія «Антонов» є одним із потенційних претендентів на партнерство.

Торкаючись зазначеного питання Посол С.В.Корсунський наголосив, що традиція літакобудування в Україні налічує близько 100 років, а компанія «Антонов» здійснює виробництво широкого спектру літаків різних типів для пасажирського та вантажного перевезення. Український Посол, зокрема, акцентував увагу на тому, що ці літаки можуть здійснювати польоти в регіонах із надзвичайно складними кліматичними умовами, а також здійснювати зліт і посадку на досить коротких злітно-посадкових смугах.

С.В.Корсунський підкреслив, що відбудеться значна активіазація двосторонніх взаємин між країнами, у разі започаткування з Туреччиною співробітництва у сфері цивільної авіації та аерокосмічній сфері. У цьому зв’язку український Посол зазначив наступне: «Ми хочемо бачити Туреччину розвитою державою в авіаційній та аерокосмічній сферах до часу відзначення 100-річчя заснуванння Турецької Республіки. Японія допомогла вам поєднати Азітську та Європейську частини за допомогою підземного тунелю. А ми готові до співпраці, щоб допомогти вам поєднатися із космосом».

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux