Портал в режимі тестування та наповнення
Інтерв’ю Посла України в Туреччині С.В.Корсунського інформаційному агентству «Джихан»: «Ми не будемо тією стороною, яка розпочне війну»
Опубліковано 06 березня 2014 року о 11:08

Посол України в Туреччині С.В.Корсунський, зазначаючи, що українці відчувають глибоку стурбованість через ескалацію рівня напруги в Криму, сказав: «Ми не будемо тією стороною, яка розпочне війну. Однак, якщо ситуація перетвориться у реальне військове протистояння, ми звичайно будемо змушені захищати власну землю». Посол також відзначив, що, у разі виникнення такої необхідності, вони розраховують на військову допомогу Туреччини, підкресливши при цьому, що кримські татари є невід’ємною частиною українського суспільства.

Росія посилює контроль за розвитком ситуації на Кримському півострові після оприлюднення В.Путіним ухваленого російською стороною рішення щодо направлення до цієї держави своїх військових підрозділів у зв’язку з наче б то існуючою «загрозою безпеці життя російських громадян, які мешкають на території України». Посол України С.В.Корсунський у цьому контексті наголосив, що на території Автономної Республіки Крим, 60% населення якого складають етнічні росіяни, не існує жодної загрози для них. У своєму ексклюзивному інтерв’ю інформаційному агентству «Джихан» український Посол відзначив: «Ті наче б то офіційні заяви щодо виникнення ситуації, що загрожує життю росіян, які проживають на території Криму, є безпідставними та категорично не відповідають дійсності. В жодному куточку нашої країни ви ніколи не знайдете підтверджень існування будь-яких утисків чи недотримання прав представників меншин, які розмовляють російською мовою».

Україна, яка володіла третім після США та Росії ядерним арсеналом, у 1994 році за власною ініціативою відмовилася від використання ядерної зброї. В обмін на це, вона отримала гарантії забезпечення свої територіальної цілісності від держав-гарантів, таких як США, Росія та Великобританія. У цьому зв’язку Посол С.В.Корсунський підкреслив, що сьогоднішнє вторгнення на територію Кримського півострова з боку Росії, яка має бути гарантом територіальної цілісності Української держави у разі виникнення агресії, є неприпустимим. Саме тому, за його словами, наразі мова йде про виникнення міжнародної кризи.

ПРОВЕДЕННЯ РЕФЕРЕНДУМУ ПІД ТИСКОМ ЗБРОЇ Є НЕПРИЙНЯТНИМ

У відповідь на питання щодо офіційної заяви Спікера Парламенту Автономної Республіки Крим В.Константинова стосовно переходу Кримського півострова від автономії до набуття державного статусу внаслідок референдуму, проведення якого заплановано на 30 березня ц.р., Посол С.В.Корсунський відзначив, що київський центральний уряд не визнає законним референдум, який проводитиметься під тиском зброї. У цьому зв’язку він, зокрема, відмітив: «Ми готові розглянути звернення всіх наших співгромадян, які проживають на території Криму, стосовно розширення існуючих повноважень (діючих у рамках автономії) Автономної Республіки. Однак, зазначене має відбуватися шляхом діалогу та в рамках відповідних правових норм. Але не шляхом використання військової зброї».

«НАРАЗІ ІСНУЮТЬ НАМАГАННЯ РЕАЛІЗУВАТИ СЦЕНАРІЙ ДРУГОЇ АБХАЗІЇ»

Було також нагадано ситуацію щодо відділення Абхазії та Південної Осетії та визнання їх, незважаючи на заперечення міжнародної спільноти, Російською Федерацією після п’ятиденного кривавого протистояння між Грузією та Росією у 2008 році. Торкаючись зазначеного питання, український Посол відзначив існування людей, які вірять у реалізацію на території України подібного сценарію другої Абхазії. Водночас він дав таку оцінку зазначеному: «Є надзвичайно важливий момент, який відрізняє нас від них. В Україні діють також додавтокві міжнародно-правові положення, відповідно до яких забезпечується захист нашої територіальної цілісності та суверенітету. Усі ці наші гарантії перебувають під захистом у рамках Будапештського Меморандуму, укладеного 1994 року. На початку 21-го століття подібна агресія є категорично неприпустимою. Ми виступаємо за врегулювання проблем мирними шляхами у демократичний спосіб».

«УГОДА ПРО ЗОНУ ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ З ЄС Є ЛИШЕ ПРИВОДОМ»

Торкаючись питання щодо виникнення зазначеної напруженої ситуації після приходу до влади у Києві прозахідного уряду, Посол наголосив, що Україна була, є і залишатиметься європейською державою. «Яким чином наше бажання підписати Угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом може спричинити виникнення військової агресії, що наразі здійснюється Росією по відношенню до України, зокрема в Криму? Тут мова йде виключно про Угоду вільної торгівлі. Цей документ навіть не містить відповідного положення про набуття Україною «постійного членства» в ЄС», - додав С.В.Корсунський. Він також розповів про важливість реалізації низки реформ для забезпечення економічного розвитку держави. Український Посол нагадав про наявність відповідних рішень, ухвалених колишнім президентом України В.Януковичем, щодо євроінтеграційних прагнень України, а також підкреслив наявність в Україні прагнень до забезпечення подальшого розвитку тісного співробітництва з Російською Федерацією. У цьому контексті керівник української дипломатичної місії в ТР наголосив: «Ми не хочемо цієї війни. Я хочу про це категорично заявити. Ви не знайдете жодних осіб, чи то серед політичних діячів чи простих громадян, які хотіли б цієї війни. Ми будемо робити все можливе, щоб не допустити військового протистояння».

«МИ РОЗРАХОВУЄМО НА ВІЙСЬКОВУ ДОПОМОГУ ТУРЕЧЧИНИ, У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ТАКОЇ НЕОБХІДНОСТІ»

Посол України С.В.Корсунський відзначив, зокрема, таке: «Я звертаюся до нашого стратегічного партнера – Туреччини щодо забезпечення надання політичної, економічної допомоги нашій державі, а також, у разі виникнення подібної необхідності, й військового сприяння. Ми не будемо тією стороною, яка розпочне війну. Неприпустимим є захоплення з боку російських військових державних урядових будівель, військових баз. Ми виступаємо за вирішення усіх цих проблем дипломатичними шляхами. Віримо, що існують ще не задіяні дипломатичні важелі впливу. Однак, у разі переростання зазначеної агресії у фактичне військове протистояння, звичайно що ми будемо змушені захищати власну землю». Зокрема, у випадку розвитку подібного сценарію, український Посол застеріг, що це може перетворитися на величезну катастрофу світового масштабу.

«КРИМСЬКІ ТАТАРИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО НАС, БАЖАЮЧИ ПРИЇХАТИ ДО ТУРЕЧЧИНИ»

Посол України в ТР підкреслив, що наразі вони стикнулися з «досить серйозною та небезпечною» ситуацією. Відзначивши при цьому, що в роки Другої Світової війни Україна втратила майже половину свого населення, С.В.Корсунський додав: «З цієї війни ми винесли досить серйозні уроки. Тому, щоб там не було, ми не хочемо виникнення воєнних дій. Ми прагнемо жити в мирі та злагоді з усіма країнами світу, у т.ч. і сусідніми державами». Посол також привернув увагу до звернень від кримських татар, які почали надходити до Посольства після ескалації напруги в Криму. Зокрема, у цьому контексті С.В.Корсунський поцікавився, чи готова Туреччина прийняти представників свого спорідненого народу. На додаток до зазначеного він ще раз підкреслив, що кримськотатарський народ є невід’ємною частиною українського суспільства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux