Портал в режимі тестування та наповнення
Прес-реліз Посольства України в Туреччині з нагоди відзначення в Україні 200-річчя від дня народження видатного українського поета, письменника, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка
Опубліковано 09 березня 2014 року о 10:11

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, - велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною. Поезія, мистецтво слова поєдналися в його творах з соціальною боротьбою і становлять з нею суцільний органічний сплав. Боротьбою за визволення народу, за соціальну справедливість і духовне розкріпачення мас Т. Шевченко здійснив найвище суспільне призначення поета. В історію людської культури він ввійшов не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший, поряд з О. Пушкіним і А. Міцкевичем, поет слов'янства, як поет-гуманіст світового значення.

Тарас Григорович Шевченко – слава українського народу. Він залишив по собі величезну творчу спадщину: чудові твори, насамперед  славнозвісний «Кобзар», який уславив поетичність української мови та багатство української культури. Примітним у цьому контексті є переклад добірки творів «Кобзаря» з боку доц. кафедри тюркології Інституту філології КНУ імені Т.Г.Шевченка Т.Арнаут на турецьку мову, що стало непересічною знаковою подією в українсько-турецькому науковому середовищі.

Про велику світову славу великого Т.Г.Шевченка свід­чать пам'ятники, встановлені на його честь в різних країнах світу: у Палермо (Канада), Бухаресті, Вашингтоні, Нью-Йорку, Парижі тощо. Навряд чи є на земній кулі куточок, де б не звучала полум`яна поезія Великого Кобзяря.

  Починаючи з 1962 року, щорічно присуджуються Державні премії України імені Т. Г. Шевченка в галузі літератури і мистецтва. За рішенням ЮНЕСКО, ювілеї Т.Г.Шевченка відзначалися в усіх державах світу, в багатьох із них вийшли переклади «Кобзаря».

Поезія Т.Г.Шевченка, сповнена революційної пристрасті, безумовно відігравала роль у формуванні волелюбного, демократичного світогляду не тільки українців, білорусів і слов`ян взагалі, а й інших пригноблених народів. Поборник дружби народів, Шевченко з особливою прихильністю ставився до пригноблених народів Сходу. Його висловлювання проти них пройняті теплотою і співчуттям. Шевченко втілював своє співчуття у своїх віршах. Тарас Шевченко збагатив літературну мову українського народу, вбираючи в себе з колиски всі болі й прагнення свого народу, всі барви й звуки свого краю, він перелив їх у пісенно-мальовничі слова. Т.Шевченко перетворив українське слово на чисте золото поезії, а його вірші й сьогодні бринять у наших душах та серцях.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux