Портал в режимі тестування та наповнення
Звернення Меджлісу кримськотатарського народу «Про дотримання прав і свобод людини в Криму» від 20 березня 2014 року
Опубліковано 21 березня 2014 року о 19:14

Шановні співвітчизники!

Шановні жителі Криму всіх національностей!

 

На нашій кримській землі розгортаються події, що безпосередньо стосуються кожного з нас, незалежно від його національності, віросповідання, політичних та інших оцінок того, що відбувається.

Найвищими цінностями, даними нам Всевишнім, є унікальність і різноманітність людства, що складається з самобутніх народів, і життя кожної людини.

У сьогоднішній, вкрай непростій ситуації для всіх нас в однаковій мірі найголовнішим завданням є збереження спокою і миру на кримській землі, забезпечення гарантій безпеки і життя населення Криму, зміцнення довіри та взаємодії у багатонаціональному кримському суспільстві.

Водночас почастішали випадки прямих погроз застосування насильства на адресу кримських татар в транспорті, магазинах, навчальних закладах та інших громадських місцях Криму.

У цьому зв'язку Меджліс кримськотатарського народу доручив усім регіональним і місцевим меджлісам фіксувати всі факти морального і фізичного тиску, приниження людської й національної гідності, погроз застосування фізичного насильства, незаконного заволодіння приватною власністю, інші форми прояву агресії відносно всіх жителів Криму.

Жодне з подібних протиправних дій не залишиться без розголосу і відповідної реакції, у тому числі і міжнародних правозахисних організацій. Всім їм буде дана правова оцінка, і винні будуть притягнуті до відповідальності, передбаченої нормами міжнародного права.

У ситуації, що склалася, вся відповідальність за права і свободи людини на півострові покладається на створені в Криму органи влади та їх посадових осіб.

З метою запобігання на кримській землі будь-яких випадків насильства Меджліс кримськотатарського народу закликає відповідальні сторони:

- Встановити за органами міліції виконання функцій забезпечення особистої безпеки громадян, захисту їх прав і свобод, законних інтересів, запобігання правопорушенням та їх припинення, охорони та дотримання громадського порядку, виявлення та розкриття злочинів, розшук осіб, які їх вчинили, безпеки дорожнього руху, захисту власності від злочинних посягань, виконання кримінальних покарань і адміністративних стягнень,

- Роззброїти і розформувати всі інші формування громадян, які незаконно поклали на себе функції міліції та інших правоохоронних органів,

В основу взаємин між кримською владою і кримськотатарським народом - корінним народом Криму - повинні бути покладені норми Декларації ООН про права корінних народів (2007 р.).

Також закликаємо владу Криму забезпечити виконання Постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим № 1208/30-10 від 11 березня 2014 року «Про гарантії відновлення прав кримськотатарського народу та його інтеграції в кримське суспільство».

Меджліс кримськотатарського народу звертається до всіх керівників органів державної влади, правоохоронних і судових органів, керівників установ, організацій та підприємств усіх форм власності забезпечити рівні умови виконання професійних обов'язків усіма службовцями та працівниками на місцях, виключивши елементи упередження і політичного тиску.

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу                   Рефат Чубаров

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux