Портал в режимі тестування та наповнення
Офіційна заява МЗС Туреччини щодо президентських виборів в Україні 25 травня 2014 року
Опубліковано 27 травня 2014 року о 17:14

«Ми вітаємо проведення 25 травня в Україні, яка є нашим сусідом і стратегічним партнером, президентських виборів, у яких взяли участь широкі верстви населення. Надсилаємо наші вітання народу України, який активно взяв участь у виборах заради єдності, стабільності та майбутнього своєї країни, продемонструвавши у такий спосіб власні демократичну зрілість та волю.

Немає сумнівів, що ці вибори, за якими спостерігали численні представники міжнародних організацій та багатьох країн, були проведені у відповідності до демократичних стандартів у вільний та справедливий спосіб. Результати цих виборів, за якими спостерігали також і представники нашої країни – як у рамках місій міжнародних організацій, так і на двосторонньому рівні – відображають вибір та волю народу.

У зв’язку з цим ми переконані, що законні та демократичні повноваження, яких надає посада Президента, створюють дуже важливу можливість для подолання довготривалої кризи в країні шляхом інклюзивного та предметного діалогу за участю всіх верств населення та регіонів країни. Ми сподіваємося, що процес такого діалогу, який по суті розпочався ще до виборів з проведення засідань круглого столу, розвиватиметься ще більш активно завдяки політичній волі та рішучості нового Президента та стане основою для примирення, яке відповідатиме всім вимогам та усуне всі занепокоєння представників усіх сегментів суспільства. Необхідною умовою для цього є припинення всіх протизаконних дій, що порушують суспільний порядок, покладення краю будь-яким захопленням і протиправному насильству, а також забезпечення висловлювання своїх вимог у демократичних рамках.

Нашим найбільшим побажанням є розв’язання триваючої в Україні кризи шляхом діалогу, відновлення в країні політичної стабільності та початок її просування у напрямі добробуту та економічного розвитку. Це піде на користь також і нашому регіону та всім причетним країнам. У цьому процесі Туреччина продовжуватиме здійснювати тісне співробітництво з Україною та ділитися з нею досвідом у різних сферах.

Користуючись цією нагодою, ми знову наголошуємо на нашому підході щодо необхідності розв’язання ситуації в Криму, де живе етнічно близький до нас 300-тисячний народ, дипломатичним шляхом у рамках міжнародного права, що передбачає збереження територіальної цілісності України та захист основних прав і свобод людини».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux