Портал в режимі тестування та наповнення
Ексклюзивне інтерв’ю Посла України в Туреччині Сергія Корсунського виданню «Сабах Дейлі» ТР: «Стабільність служить також інтересам Росії та всього регіону»
Опубліковано 24 червня 2014 року о 17:00

Посол України в Туреччині С.В.Корсунський дав ексклюзивне інтерв’ю кореспондентам місцевої газети «Сабах Дейлі», де відзначив, що ті кримські татари, які проголосували за інтеграцію з Росією досить швидко зрозуміють свою помилку і зазначене рішення завдасть шкоди присутності кримських татар на території півострова.

Президентські вибори, що відбулися в Україні наприкінці травня поточного року вселили надію на відновлення стабільності в країні у цілому. Однак, соціальна та політична нестабільність продовжується, особливо у східних регіонах України, що перебувають під впливом РФ. Крім того, анексія Кримського півострову Росією продовжує тримати зазначене питання на порядку денному та нагнітати політичну напругу між Україною та Росією. НіП Посол України в Туреччині С.В.Корсунський в інтерв’ю представникам газети «Дейлі Сабах» дав оцінку пост виборчому періоду в державі, кримському питанню та розгортанню поточних подій в Україні.

Президентстські вибори є однією з найважливіших подій нещодавнього порядку денного України. У підсумку голосування український бізнесмен П.О.Порошенко здобув переконливу перемогу і його уряд приступив до роботи по відновленню стабільності в країні на тлі вкрай складного політичного становища. Однак, які саме основні причини зробили зазначені вибори такими важливими? Торкаючись питання атмосфери виборчого процесу, український Посол С.В.Корсунський відзначив необхідність політичної легітимності в країні. Зокрема, представник України в цьому контексті відмітив наступне: «Після відповідних подій, що сталися у період з листопада 2013 по лютий 2014 року, головним, пріоритетним стало питання продовження діяльності та легітимності уряду. Ми мали законний, легітимний парламент, однак, враховуючи постійні звинувачення росіян щодо нелегітимнсті чинного українського уряду, було ухвалено рішення стосовно необхідності припинення подібних звинувачень. Тож нами було обрано нового Главу держави, відповідно до результатів проведених справедливих виборів, моніторинг за ходом яких здійснювала значна кількість спостерігачів від кожної крани, що захотіли брати участь у цьому процесі».

Посол України також наголосив, що просто проведення президентських виборів в Україні є недостатнім для задоволення потреб громадян. Посол, зокрема, сказав: «Нам потрібно змінити всю систему влади, провести її реструктуризацію із включенням нових облич та людей, оскільки зараз у нас діє той же парламент, в якому переважна більшість представників була пов’язана з партією колишнього президента. Вони голосували за заборону деяких цивільних прав, що викликало значне невдоволення населення. Мати арифметичну більшість на стороні Президента є недостатнім; вважаємо, що нам необхідні нові члени Верховної Ради. Ми щиро віримо, що це принесе стабільність всіх гілок влади і ми дуже скоро побачимо також позитивні зміни в нашій боротьбі з тероризмом».

Коли його запитали про реакцію ставлення новообраного уряду до Східної України та «терористичної діяльності» в регіоні, шановний С.В.Корсунський відповів упевнено та підкреслив рішучість новообраного Глави Української держави в питанні припинення нестабільної ситуації у східних регіонах України. Посол України в цьому контексті відмітив: «Президент П.О.Порошенко висловив пропозицію яким саме чином це можна зробити. Він запропонував комплексний план мирного врегулювання зазначеної кризової ситуації. По-перше, він сказав, що ті повстанці, які особисто не брали участі в актах насильства або вбивствах наших солдатів і цивільних осіб на Сході України, а також ті, хто перебуває під впливом російської пропаганди, не будуть переслідуватися у разі добровільного складання зброї. Ми гарантуємо іноземним бойовикам і найманцям, що вони можуть вільно залишити нашу територію. А ті терористи, які, незважаючи на це, продовжуватимуть боротися, будуть просто знищені; ми не можемо контактувати з ними».

Крім того, уповноважений представник України С.В.Корсунський висловив переконання, що питання встановлення стабільності у Східній Україні вимагає також хороших намірів й з боку Росії. Посол, зокрема, наголосив, що росіяни мають припинити поставляти та тренувати бойовиків. «Ми перехопили їхні контакти з Москвою та російськими офіційними чинниками, які здійснюють керівництво усіма цими терористичними групами. Ми знаємо, що вони отримують фінансову підтримку з Росії, не обов’язково з офіційного російського бюджету; навіть наші колишні чиновники, у т.ч. й В.Янукович, володіють мільярдами готівкою і вони фінансують цих терористів. Такі терористи отримують в день за свої злодіяння близько 350 дол. США, а також премії за кожного знешкодженого ними солдата, офіцера, або ж чиновника, а також за кожен підбитий гвинтокрил чи спалений танк», - відмітив дипломат.

Торкаючись питання обставин розвитку ситуації в Криму та щодо кримських татар, С.В.Корсунський відмітив, що Україна розглядає Крим в якості невід’ємної частини її території, а також висловив нам свою стурбованість стосовно ситуації, в якій нарзі опинилися представники кримськотатарської спільноти під управлінням Росії. Було відмічено, що Україна звертатиметься до міжнародних судових інстанцій щодо обурюючої діяльності Москви на території Криму. «Ми не збираємося приймати цієї анексії. Важко повірити, що росіяни самостійно відмовляться від Криму, однак є кілька правових і дипломатичних механізмів, що можуть бути задіяні. По-перше, ми збираємося подати судові позови на російську Федерацію до різних судових інстанцій. Ми вже маємо кілька позовів, що перебувають на розгляді у Міжнародному суді з питань прав людини, оскільки наразі фіксуються порушення прав кримських татар та інших українських громадян. У даний час нами готуються відповідні судові позови до міжнародних судових інституцій, оскільки ми втратили близько 100 млрд. дол. США через анексію території, а також фабрики і заводи, що там залишилися. Тож ми хочемо, щоб росіяни виплатили нам компенсацію», - підкреслив Посол.

Шановний С.В.Корсунський також заявив, що Крим природно є невід’ємною частиною України як з географічної, так і інфраструктурної точок зору. Він також висловив переконання, що рано чи пізно людини, які голосували за інтеграцію півострова з Росією, будуть через це шкодувати. Зокрема, у цьому контексті відзначалося: «Бажання залишатися у складі Росії зникне дуже скоро, оскільки існування Кримуекономічно та географічно не вбачається можливим з урахуванням російських можливостей. Чому М.Хрущов звернувся до України з проханням забрати собі Крим багато років тому? Ми не окуповували Крим, а нас попрохали забрати Крим під свою юрисдикцію як частину Радянської України у складі СРСР, оскільки після Другої Світової війни півострів був вщент зруйнований і там не було ні електрики, ні води, ні відповідної інфраструктури. Тоді ж до нас звернулися із проханням забрати Крим під своє управління та відбудувати його, і ми це зробили. Тож ми вважаємо, що це бажання зникне і люди зрозуміють, якої помилки вони припустилися».

Під питанням залишається яким саме чином виживатимуть кримські татари під керівництвом Росії, оскільки колишні спогади та попередній досвід відносин кримських татар з Росією не є приємними. За словами С.В.Корсунського, їхні майбутні хвилювання не будуть надто приємними і вже існують десятки випадків порушення основних прав людини. «Ми маємо повну підтримку кримських татар. Народний депутат України та легендарний лідер кримських татар шановний М.Джемілев говорить, що майбутнє кримських татар та Криму в цілому є можливим виключно у складі України», - додав керівник українського диппредставництва.

Коментуючи відносини між нашими двома державами, шановний С.В.Корсунський підкреслив, що з самого початку нинішньої кризи Туреччина досить активно підтримує захист територіальної цілісності та державного суверенітету України. «Ми високо цінуємо зусилля Міністерства закордонних справ ТР в цьому напрямку, ними було оприлюднено близько 15 офіційних заяв щодо різних подій, які стосуються ситуації навколо України. Турецька сторона завжди допомагає нам на усіх міжнародних платформах, наприклад, у рамках діяльності з Генеральною Асамблеєю ООН чи Радою Безпеки ООН, Радою Європи, НАТО, ОБСЄ та іншими інституціями» - підкреслив Посол України.

Українсько-турецькі відносини здобули нового імпульсу впродовж останніх років, зокрема після започаткування Стратегічної ради високого рівня між двома державами, в рамках діяльності якої двосторонні українсько-турецькі взаємини були виведені до рівня стратегічного партнерства. У цьому зв’язку С.В.Корсунський відмітив, що представники нової української влади готові до продовження розвитку гарних взаємин. «Обидві сторони позитивно налаштовані з питання продовження двосторонньої діяльності у рамках зазначеної Стратегічної ради і подальшого розвитку стратегічної взаємодії. Ми маємо дуже важливі двостронні проекти в транспортній сфері, аерокосмічній та ін. галузях; нами вже завершено процес лібералізації візового режиму. Ми маємо зміцнити існуючі відносини укладанням відповідної Угоди про вільну торгівлю», - наголосив С.В.Корсунський.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux