Портал в режимі тестування та наповнення
Інтерв’ю Посла України в Турецькій Республіці Сергія Корсунського інформаційному агенству Anadolu стосовно агресії Росії, ситуації в Сирії та позиції України в питанні боротьби Туреччини з тероризмом
Опубліковано 22 вересня 2015 року о 16:02

Посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський «Ми високо цінуємо позицію Туреччини». (Інформаційне агентство Anadolu Ajansi, «Türkiye'nin tutumunu takdir ediyoruz»)."

Посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський: «Підтримка, яку Росія надає режиму Асада, призведе до загострення ситуації в регіоні».

Посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський зазначив, що громадянську війну в Сирії слід розглядати в одному контексті з ситуацією в Україні, та назвав політику Росії в регіоні деструктивною.

«Надання Росією підтримки режиму Асада створює великі складнощі і для Європи. Продовжує зростати кількість біженців із Сирії. Окрім того, ще більше ускладнюється процес вирішення ситуації в Сирії»

«Україна поділяє глибокі занепокоєння Туреччини в питаннях безпеки, з огляду на геополітичну ситуацію, що склалася в Чорноморському та інших регіонах. Ми бачимо зростання кількості російських військових в Чорноморському регіоні, на кордонах України та Туреччини. На жаль, Росія заявила, що буде надавати підтримку режиму кривавого диктатора Асада в Сирії. Тоді як вона мала б зайняти своє місце в міжнародній коаліції, яка бореться з режимом Асада, Росія зайняла іншу позицію. Вона надає підтримку режиму, який став причиною загибелі сотен і тисяч людей в Сирії», - заявив Посол України.

Посол України відзначив, що за останні два тижні сутички в Україні припинилися і це є позитивним сигналом, але не зважаючи на це Росія не відмовляється від своїх спроб і надалі дестабілізувати ситуацію в Україні. Зараз в 20 км від українського кордону будується російська військова база.

«На жаль, інших кроків, очікуваних від Росії, зроблено не було. Все дуже просто. Питання в тому, чому б не виконати ці зобов’язання? Чи є щось неприродне в тому, щоб відвести свою армію, своїх військових з території України? Що є неприродного в тому, аби залишити Україні контроль в межах власних кордонів? Що є неправильного в тому, аби дозволити проведення виборів на території України за своїми законами? Якщо ці кроки не робляться, то цілі Росії очевидні. Ми бачимо, що Росія хоче використати ситуацію в східних областях для політичної та економічної дестабілізації всієї України. Це добре розуміють і наші західні партнери, і Туреччина», - сказав Корсунський.

Було відзначено, що аналогія між ситуацією в Україні та Сирії полягає в спробах Росії посилити військові бази в обох країнах та наголошено на тому, що «всі ці кроки створюють велику загрозу для регіонального миру і стабільності». В свою чергу Україна без жодних сумнівів закрила свій повітряний простір для російських літаків, що прямують до Сирії.

Корсунський нагадав, що Президент України зробив заяву щодо початку запровадження санкцій проти Росії, які будуть включати, зокрема, обмеження всіх видів економічної діяльності, замороження рахунків та арешт активів.

Говорячи про свої зовнішньополітичні пріоритети, український Посол відзначив: «Ми маємо підтримку всього світу. Правда на нашому боці. Ми вважаємо кроки Росії деструктивними та разом з усім світом будемо намагатися вирішити цю проблему мирними та цивілізованими способами».

В кінці 2015 року закінчується термін дії Мінських домовленостей. Всі положення, визначені Мінськими домовленостями, вже були реалізовані або зараз реалізуються Україною, зокрема зроблені кроки в питанні децентралізації, обговорюються поправки, які будуть внесені до Конституції. Проте, виконання взятих на себе зобов’язань з боку Росії та терористів не спостерігається.

«Ми цінуємо жорстку позицію Туреччини в питанні збереження територіальної цілісності України та ту підтримку, яку вона надає кримським татарам», - відзначив Посол України, та висловив сподівання, щодо подальшої підтримки Туреччиною територіальної цілісності України та невизнання окупації Криму.

Очікується, що під час переговорів в Парижі з Президентом Росії Володимиром Путіним буде чітко зазначено, що альтернативи Мінським домовленостям не існує. Росія повинна виконувати зобов’язання, взяті на себе згідно з Мінськими домовленостями. Серед цих зобов’язань – положення щодо виведення військових, відновлення контролю України над державним кордоном та проведення місцевих виборів у відповідності до українського законодавства.

Корсунський також торкнувся питання законопроекту щодо внесення змін в закон про місцеві органи влади: «Це є для нас дуже важливим, адже такі пріоритетні питання, як питання національної оборони та безпеки залишаться в повноваженні центральних органів влади. Разом з тим, питання регіонального та економічного розвитку будуть передані на розгляд місцевим органам влади, і рішення щодо запровадження відповідних проектів також будуть прийматися в регіонах. В східних регіонах ці повноваження будуть надані особам, обраним українським народом у законний спосіб та в рамках українського законодавства».

31 серпня Парламент України прийняв законопроект про розширення повноважень місцевих органів влади. Це рішення викликало протест, внаслідок якого 3 військових загинуло, 141 - отримали поранення, з них 131 - правоохоронці. Для прийняття змін до Конституції України, рішення має набрати не менше 226 голосів в першому читанні та не менше 300 у другому. Друге читання заплановане на 25 жовтня.

«Ми також підтримуємо кроки та зусилля Туреччини в її боротьбі з тероризмом. Це – природне право Туреччини. Ми так само не хочемо вступати в переговори з терористами в Україні. Для нейтралізації цих терористів ми будемо використовувати всі доступні методи. Звісно ж, думаючи про наших цивільних громадян, ми надаємо перевагу мирним та дипломатичним способам. В результаті, виникли другі Мінські домовленості. Якби війна продовжувалася, і в східних областях, і в Криму, кількість жертв була б набагато більшою – це всі знають. З цієї причини ми обрали дипломатичні шляхи».

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux