Портал в режимі тестування та наповнення
Україна може стати центром для інвесторів в енергетичній сфері (інтерв’ю Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина журналу Bloomberg Busınessweek Türkiye, Ukrayna Enerji Sektöründe Yatırım Merkezi Olabilir).
Опубліковано 25 листопада 2015 року о 16:17

Переклад з турецької мови 

З оригіналом тексту можна ознайомитися за посиланням: energy.pdf

 

Україна протягом останніх двох років б’ється над вирішенням серйозних проблем, таких як війна на сході України, кримське питання, економічна криза та розбіжності у домовленостях стосовно російського газу. Уряд вживає рішучі кроки для стабілізації країни. Без сумніву одне з найголовніших питань для України - це енергетика.
Наскільки Україна зменшила свою залежність щодо природного газу з Росією?
Раніше Росія була єдиним постачальником природного газу до України. Наразі ситуація змінилася, оскільки Україна отримує газ з Європи. Також є можливості отримувати газ з LNG-терміналів в Клайпеді чи Свіноуйсьці. Ми наразі маємо сильні позиції в питанні імпорту газу. Ми будемо купувати газ за 230 доларів США за кубометр в першому кварталі наступного року. Пізніше в наступному періоді ми очікуємо на знижку в ціні до 210 дол. США

Україна володіє газосховищами місткістю приблизно 30 млрд. кубометрів. Коли ціна на газ знижується, ми накопичуємо його в газосховищах, а коли починає зростати, ми можемо використовувати природній газ з наших газосховищ. Це забезпечує нам важливу перевагу під час коливання цін.

Яка може бути співпраця між Україною та Туреччиною у питанні природного газу?

Як відомо, через Україну постачається до Туреччини 14 млрд. кубометрів газу. Україна є важливою країною для Туреччини у питанні поставок газу. Туреччина може отримувати газ в наступні роки з Азербайджану та Туркменістану. Зазначене надає Туреччині переваги в ціні, з огляду на можливість диверсифікації. Але, як ви знаєте, у зимовий період споживання природного газу зростає, і у зв’язку з цим попит на газ стає ще більшим. Якщо ви спробуєте збільшити поставки газу, з технічної точки зору не буде такої можливості, з огляду на пропускну здатність газопроводу. Тому в періоди низького попиту на газ, як я вже казав, Туреччина може закачувати цей газ, який вона купує, у наші газосховища. Коли ціни зростуть, Туреччина зможе використовувати газ, який вона закачала раніше в газосховища за нижчими цінами.

Стосовно природного газу, в чому ми ще можемо співпрацювати? 
Це може бути співпраця у питанні LNG. На території Туреччини поблизу мм. Стамбул та Ізмір знаходяться 2 LNG-термінали. По мірі зниження ціна на скраплений газ у нас є можливість відправляти до Туреччини цей газ з LNG-терміналів, які знаходяться близько до нас в Європі. Це є важливим проект з точки зору безпеки Туреччини.

Який розмір боргу України перед Росією? 
Зазначені заборгованості не пов’язані лише із природним газом. Ми звернулися в Стокгольмський арбітраж щодо ціни за транзит та закупку російського газу. У зв’язку з цим ми подали всі необхідні документи. Ми очікуємо відповідне рішення у 2016 році. У цьому контексті ми маємо переваги. Високі ціни на російський газ є необґрунтовані. Принцип «бери або плати» - неправильний. Ми очікуємо рішення арбітражу на нашу користь.

В якому стані наразі ринок електроенергії України? 
Україна повністю забезпечує себе електроенергією. Ми споживаємо 20-22 GW електроенергії. Наші потужності дозволяють нам виробляти 55 GW. Ми країна експортер. Ми експортуємо електроенергію до Словаччини, Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії. За останні 5 років ми експортувати 5 млрд. кіловат електроенергії.

Який стан справ в Україні з видобутком нафти та газу?
В Україні є достатньо запасів урану, природного газу та нафти. Але найважливішим питанням є високі податки на видобуток. Наразі ми працюємо над відповідними законопроектами, які сприятимуть розвитку вищезазначених галузей. Коли будуть знижені податки, очікується притік інвестицій.

Наразі Україна видобуває 20 млрд. кубометрів газу та споживає 36 млрд. кубометрів газу. Якщо будуть залучатися інвестиції, ми маємо змогу збільшити видобуток до 5-7 млрд. кубометрів газу. Ми може стати повність незалежними від імпорту газу, якщо ми зменшимо споживання газу на 10 млрд. кубометрів. Щодо стосується нафти, ми споживаємо 10 млн. тон на рік. Україна видобуває 2-2,5 млн. тон нафти. 70 % нафти ми імпортуємо з Росії та Білорусії. Але якщо будуть залучені відповідні інвестиції – ми збільшимо видобуток також і нафти.

Чи є плани щодо приватизації в енергетичній сфері?

Враховуючи, що в Україні 2 роки йде війна, наразі є передчасним запускати приватизацію. Після закінчення війни інвестори зможуть зайти в Україну дуже швидко. Україна може стати центром для інвесторів в енергетичній сфері.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux