Портал в режимі тестування та наповнення
Інтерв’ю Посла України в Туреччині Сергія Корсунського для інформаційного агентства "Анадолу Ажанси" щодо перспектив співробітництва з Україною у сфері ядерної енергетики
Опубліковано 09 лютого 2016 року о 17:17

"Анадолу Ажанси", 09.02.2016

http://aa.com.tr/tr/dunya/ukraynadan-turkiyeye-nukleer-enerji-icin-isbirligi-teklifi/518399

Після інциденту зі збитим російським літаком в листопаді минулого року Національний дослідницький ядерний університет («МІФІ») оголосив про скасування програм співробітництва в сфері освіти з університетами Хаджеттепе, Стамбульским технічним та Анкарським.

Існуючі договори з Університетом Хаджеттепе та Стамбульським технічним університетом передбачали співпрацю в науковій, освітній та соціальній сферах, тоді як договір з Анкарським університетом мав на меті підготовку кадрів для АЕС “Аккую” в м. Мерсін.

 Після розторгнення договорів з турецькими університетами в результаті кризи в турецько-російських відносинах, Уряд України повідомив Турецькій стороні щодо готовності надати допомогу в науково-освітній сфері, а Посольство України в Туреччині встановило контакти зі згаданими турецькими університетами.

 Посол України Корсунський, який виступив в рамках “Зимових науково-практичних семінарів з атомної енергетики”, організованих Інститутом ядерних досліджень Анкарського університету в м.Илгаз, розповів про український досвід в цій галузі та дав інтерв’ю кореспонденту інформаційного агентства “Анадолу Ажанси”.

 Він повідомив, що в той час, коли ціла низка угод між Росією та Туреччиною щодо співпраці в економічній і, особливо, освітній сферах була розірвана, Україна готова запропонувати свою допомогу.

За словами Корсунського, це стосується не тільки сфери атомної енергетики: “Ми передали Уряду Туреччини лист від Міністра освіти та науки України, в якому говориться про готовність України прийняти в наші університети для продовження навчання турецьких студентів, які були змушені повернутися з Росії”.

Корсунський також нагадав, що в Україні зараз вже отримують освіту багато турецьких студентів, і підкреслив, що Україна готова прийняти ще й тих студентів, які припинили навчання в Росії.

Корсунський зазначив, що Посольство направило відповідні листи до п’яти університетів Києва, Харкова, Одеси і Львова, а також до Національної академії наук України. Він повідомив, що українські науковці матимуть змогу приїхати до Туреччини для викладання теоретичних та практичних курсів турецьким студентам, що навчаються в магістратурі, аспірантурі, докторантурі, а також фахівцям та викладачам турецьких ВНЗ.

 Корсунський відмітив, що вони готові відкрити профільні кафедри в сфері атомної енергетики на відповідних факультетах турецьких вищів. За його словами, в Україні, де наразі працюють чотири АЕС, подібні кафедри дуже успішно працюють.

 Корсунський також зазначив, що можлива співпраця, в рамках якої Туреччина могла б скористатися українським досвідом в сфері атомної енергетики.

 

- “Жодна країна в світі не має такого досвіду, як Україна”

 Корсунський підкреслив, що з точки зору національної безпеки надзвичайно важливо, аби ще до того, як будь-яка атомна електростанція буде введена в експлуатацію, фахівці знали до найменших деталей, як вона працює і що робити у випадках надзвичайних ситуацій. Він наголосив, що якщо турецькі науковці володітимуть достатніми знаннями в цій сфері, вони зможуть свідомо контролювати роботу АЕС, а українські спеціалісти готові передати їм свій досвід.

 Корсунський зазначив: “Якщо в турецьких університетах будуть фахівці, які достеменно знатимуть принцип роботи атомних електростанцій і вмітимуть працювати в цій сфері, це буле величезною перевагою для Туреччини. Японія, США, багато європейських країн користуються нашим досвідом. Жодна країна в світі не має в сфері атомної енергетики такого досвіду, який має Україна. І якщо весь світ користується нашим досвідом, ми хочемо, щоб і Туреччина також його перейняла ще до того, як буде введена в експлуатацію перша АЕС”.

 Корсунський звернув увагу на те, що існує загальне уявлення, нібито “атомна енергетика має бути заборонена, адже є дуже небезпечною”, але насправді атомні електростанції успішно працюють в багатьох країнах світу, тож необхідно проводити роз’яснювальну роботу та надавати суспільству достовірну інформацію в питаннях, пов’язаних з функціонуванням АЕС.

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux