Портал в режимі тестування та наповнення
Інтерв’ю Посла України в Туреччині Сергія Корсунського для газети Daily Sabah: "Ми підтримуємо територіальну цілісність Азербайджану, так само як і України"
Опубліковано 27 квітня 2016 року о 09:50

Посол України Сергій Корсунський заявив, що Росія хоче, щоб кілька країн прийняли те, що Москва буде ними управляти шляхом розпалення у цих країнах сепаратизму. Він також заявив про підтримку Києва Азербайджану в нагірно-карабаському конфлікті, і сказав, що територіальна цілісність країни має бути відновлена, так само як і України.

Україна позбавилась від залежності російського газу і нафти за рахунок різкого скорочення їх споживання, прийняття необхідних законів для інтеграції української енергетичної транспортної системи в європейські рамки. Що стосується зусиль Туреччини щодо зменшення залежності від російського газу, Посол Корсунський зазначив, що правильним підходом для Туреччини було б зменшення своєї залежності від російського газу на рівні 20-25 %.

Посол Корсунський сподівається, що агресія РФ проти України закінчиться, і підкреслює, що Україна працює разом з міжнародною спільнотою та Туреччиною у цьому контексті. Що стосується мети України щодо вступу в НАТО, Посол сказав, що в майбутньому НАТО буде готовий прийняти нас, а Україна буде готова до вступу.

Посол також прокоментував контакти на найвищому та високому рівні, які відбулися протягом останнього часу. «Для України немає ніяких кордонів у відносинах з Туреччиною. Ми відкриті для всіх видів співробітництва в галузі безпеки, оборони, економічній та інших сферах. Українсько-турецьких альянс дуже важливий в даний час для регіону, тому що наші країни  зіткнулися з проблемою російського тероризму. Ми повинні вижити в дуже складних умовах, і ми разом будемо діяти набагато краще, ніж поодинці».

У контексті ситуації в східній Україні, було сказано, що ситуація стабільна, але неспокійна. «Буквально щодня у нас є жертви. Терористи, які отримують підтримку РФ, продовжують атакувати позиції української армії. Ще гіршим є те, що страждає цивільне населення уздовж лінії фронту. І ми все ще сподіваємося, що зусилля міжнародного співтовариства приведуть до свого врегулювання. Це так просто: просто вигнати з території Донбасу регулярні російські війська і повернути контроль над кордоном українським силам».

У контексті питання що означає вихід Росії з Сирії та наскільки це вплине на ситуацію на сході України, Посол відповів, що по-перше РФ повністю не вивела контингент з Сирії, по-друге ці події побічно пов'язані з ситуацією навколо України та Азербайджану. «Те, що ми спостерігаємо в Азербайджані: активізація боротьби за Карабах. З моєї точки зору, це є більш наочним прикладом сучасної російської політики. Вони створюють проблеми, і вони показують свого роду спосіб її вирішення. Я хочу підтвердити, що Україна, безумовно, на 100 відсотків, підтримує Азербайджан. Його територіальна цілісність повинна бути відновлена, так само як і територіальна цілісність України. Ми бачено поведінку РФ в регіоні, тобто вона створює сепаратизм, як в Молдові, Грузії, Азербайджані і Україні, робить щоб ці країни потерпали від цього явища, поки вони не погодяться підкорятися Москві. Ми не можемо дозволити їм створити подібну проблему для Туреччини через Сирію, тому що Туреччина є наріжним каменем стабільності в нашому регіоні. Ми не можемо дозволити собі будь-яку дестабілізацію всередині і навколо Туреччини. Тому я думаю, що це трохи рано говорити про повне виведення російських військ з Сирії».

Україна скоротила споживання газу, і прийняла всі необхідні закони для інтеграції української енергетичної транспортної системи в європейські рамки. У зв'язку з цим, були підписані низка угод з європейськими постачальниками і тепер Україна купує природний газ у ЄС: Словаччини, Угорщини та Польщі. Це набагато дешевше купувати газ, який йде в Німеччину, а потім назад в Україну через Словаччину. Це дешевше, ніж купувати газ безпосередньо з Росії. Україна не хоче залежати від Росії, оскільки ми розуміємо, що РФ абсолютно ненадійний партнер.

Трансанатолийский газопровід (TANAP) повинен бути реалізований якнайшвидше, що надає змогу Туреччині диверсифікувати свою енергетику.

Туреччині потрібно зменшити свою газову залежність від РФ.

Дуже важливо, що Туреччина почала купувати скраплений газ у США Є також угода з Катаром.  Іран – це ще одна можливість. Коли санкції будуть зняті, Іран може збільшити поставки газу в Туреччину.

Це абсолютно правильний підхід, тому що це дуже небезпечно, коли ви залежите від більш ніж на 30 % від одного постачальника.

Україна є партнером НАТО, яка бере участь практично у всіх заходах Альянсу. Тепер, «спасибі» Росії за те, що народна підтримка в Україні членства в НАТО становить 75 %. До агресії з боку Росії підтримка була на рівні 30-35 %.

Люди розуміють, що країни Східної Європи відчувають себе набагато безпечніше, які є членами НАТО замість того, щоб зіткнутися з агресією Росії наодинці.

Пріоритетом номер один для нас зараз є реформування нашої армії відповідно до стандартів НАТО.

Ситуацію в Криму можна охарактеризувати словом «геноцид». У нас є нескінченні свідчення про те, як РФ і т.зв. «кримський уряд» порушує права кримських татар, тобто їх права говорити своєю мовою, виконувати свої релігійні обов'язки, зберігати свої традиції, мати свої засоби масової інформації і освітні установи іт.д.

На жаль, ми не можемо використовувати силу для звільнення Криму, тому що Росія зосередила величезну кількість зброї, солдат і військової техніки там. Ми повинні продовжувати політичний тиск. Це саме те, що ми робимо.

Ми сподіваємося, що спільна робота з Туреччиною і міжнародним співтовариством змусить РФ вийти з Криму.

В своєму інтерв’ю Посол також торкнувся 30-х роковин аварії на ЧАЕС.

Загальна ситуація в районі Чорнобильської АЕС стабільна. Ми зараз завершуємо найважливіший проект для Чорнобильської АЕС: створення накриття т.зв. саркофагу.

Україна має величезний досвід у сфері атомної енергетики. Туреччина хоче будувати АЕС, і Україна може запропонувати свій досвід.  «Ніхто в світі не знає краще за нас про ядерну безпеку».

Чорнобиль є величезним і дуже сумна спадщина для нас. Багато людей загинуло, багато мільярдів доларів були витрачені, щоб подолати наслідки катастрофи. 

Daily Sabah,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux