Портал в режимі тестування та наповнення
Інтерв’ю Посла України в Туреччині Сергія Корсунського стосовно співробітництва між Україною та Туреччиною у сфері енергетики. (інформаційне агенство Анадолу: Ukraine offers gas storage facilties for Turkey's use)
Опубліковано 17 травня 2016 року о 16:39

Посол України в Туреччині С.Корсунський повідомив, що Україна пропонує Туреччині зберігати газ в українських газосховищах.

С.Корсунський сказав, що ключовою проблемою для енергетики Туреччини є відсутність великих сховищ газу, незважаючи на плани з будівництва сховищ, які, як заявляє Корсунський, є недостатніми, щоб забезпечити потреби Туреччини.

Потужність українських газосховищ становить близько 34 млрд. кубометрів, з яких Україна використовує близько 50 %.

«Було б добре, якщо у вас були б більші сховища. На жаль, Туреччина не має цієї геології на своїй території. Я думаю, що це проблема, і саме тому ми працюємо з Туреччиною, щоб дозволити турецьким компаніям використовувати наші газосховища в західній Україні. Ми не маємо наразі угоди, але Нафтогаз і турецька Botas проводять переговори», - сказав він, додавши, що експерти з турецької нафтогазової трубопровідної корпорації (BOTAS) вже відвідали об'єкти зберігання України.

Корсунський припустив, що Туреччина могла б диверсифікувати джерела російського газу і використовувати потужності України, зокрема для газу з Азербайджану і Туркменістану.

"На даний момент є одна проблема. Єдиний газ, який можна зберігати зараз, це російський. Росія була б проти, щоб зберігати газ, видобутий в інших місцях, крім Росії. Таким чином, ви не можете зробити це легко. Але як тільки у вас буде газ, який постачатиметься з Транс-Анатолійського трубопроводу, ви можете організувати зберігання газу з Азербайджану, і це буде в межах ваших законних прав», - сказав він.

«З технічної точки зору, це не є проблемою закачати газ в наші сховищах в літню пору, а потім використовувати його в зимовий час. Після того, як ви знайшли альтернативні обсяги газу, ви можете використовувати його в Туреччині, або ви можете продати його в ЄС. Це не буде проблемою», - сказав він.

«Ми гарантуємо, що той обсяг газу, який ви закачаєте в газосховища,  ви отримаєте його назад щоразу, коли вам це буде потрібно. У нас є резервні потужності 17-18 млрд. куб.».

Після початку агресії Росії, Україна, не бажаючи залежати від російського газу, майже повністю припинила купувати газ у Росії, а почала його купувати зі Словаччини, Угорщини та Польщі.

С.Корсунський передбачає, що в найближчі роки, ринок газу буде більш інтегрованим по всьому світу через поставками США СПГ в Європу і Азію, що робить ринок СПГ буде схожим на ринок нафти з дешевшими цінами і більшим спектром продукції.

«Ми також хотіли б купувати СПГ у США, але ми, на жаль, не маємо термінали для СПГ, але ми можемо використовувати турецькі термінали».

«Ви повинні диверсифікувати свій запас газ, тому що ви не можете покладатися більше на Росію. Ви повинні закінчити проект TANAP, щоб отримувати азербайджанський газ, ви повинні працювати з Іраном, Туркменістаном і з Північним Іраком також», -  сказав він.

Посол також прокоментував небезпеки проекту Північний потік ІІ, зокрема він зазначив, що проект не має економічної цінності і назвав його «політичним проектом».

Північний потік ІІ має прокачувати 55 мільярдів кубічних метрів по дну Балтійського моря.

«Транзитна система України, яка знаходиться в хорошому стані, може забезпечити транзит до 200 мільярдів кубометрів газу. В даний час, ми перекачуємо 100-110 млрд. куб., але ми можемо збільшити транзит, якщо цього потребуватиме ЄС. Плани РФ полягають в тому, щоб обійти Україну як транзитну країну. Але не тільки це. Вони хочуть, щоб поставляти газ безпосередньо в Німеччину оминувши багато інших країн Європи».

«Росія використовує свої політичні зв'язки в Європі. Україна вже адаптувала своє законодавство до енергетичного ринку ЄС. Таким чином, в даний час наша транзитна система відкрита для будь-якого. Ми підписали договір Європейського енергетичного співтовариства. Ми інтегрували нашу транзитну систему в європейську мережу. ЄС немає ніяких підстав не довіряти нам з точки зору транзиту», - сказав він.

«Я сподіваюся, що Європа є мудрою і досить сильною, щоб не бути купленою на ці яскраві картинками Північного потоку ІІ і казками про «недостатню» українську транзитну систему», - додав він.

Багато експертів сходяться на думці, що Росія намагається обійти Україну як транзитна країну через реалізацію проекту Північний потік ІІ.

«Ми хочемо, щоб перемістити точку входу до наших східних кордонів. Це означає, що ЄС підпише угоду з Газпромом, згідно з яким він буде купувати газ на кордоні між Росією і Україною, а потім ЄС підпише  угоду з Україною про транзит . Це покладе край будь-якій російській спекуляції, що наша система транзиту є «небезпечною» і т.д. Це буде кінець шантажу Росії», - зазначив він.

На закінчення він сказав, що Північний потік II є політичним питанням, але він сподівається на європейську солідарність в боротьбі проти проекту.

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux