Портал в режимі тестування та наповнення
Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект закону «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою»
Опубліковано 20 червня 2012 року о 10:06

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект закону «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою». Законопроект № 5515 народного депутата України, лідера кримськотатарського Меджлісу Мустафи Джемільова 20 травня 2012 року підтримало 356 народних депутатів.
Проект закону передбачає, що держава гарантує депортованим особам рівні з громадянами України права та умови для облаштування, включно із забезпеченням землею, житлом, працевлаштуванням, освітою, сприянням культурному і духовному розвитку. Законопроект стосується переважно відновлення прав 230 тис. кримських татар, депортованих з Криму сталінським режимом у 1944 році.
Документ відображає пріоритетні напрямки державної політики у сфері відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою. Зокрема, держава гарантує депортованим особам, які добровільно повертаються в місця їхнього постійного проживання на момент депортації, рівні з громадянами України права згідно з Конституцією України та умови для облаштування, включно із забезпеченням землею, житлом, працевлаштуванням, освітою, сприянням культурному і духовному розвитку.
Депортованим особам, які повертаються в Україну на проживання, гарантують за їх бажанням право на поселення в межах тих адміністративно-територіальних одиниць, де вони (або їхні батьки, або дід чи баба) проживали на момент депортації. Вилучені внаслідок депортації будівлі та інше майно по можливості (якщо будинок не зайнято, а майно збереглося) повертають депортованому або його спадкоємцям натурою. Якщо такої можливості немає, заявнику відшкодовують вартість будівель та майна. Заяви про компенсацію та повернення майна подають не пізніше 3 років від дня набуття особою статусу депортованої особи.
Згідно з документом, кошти на фінансування заходів, пов'язаних з поверненням, облаштуванням і відновленням прав депортованих осіб та членів їхніх сімей, щорічно передбачають у Державному бюджеті України, бюджеті Автономної Республіки Крим та бюджетах місцевого самоврядування окремим рядком. Також можуть використовувати кошти міжнародних організацій та іноземних держав, що їх виділяють для цих цілей.
У проекті закону дано визначення термінів «депортація», «особи, депортовані за національною ознакою», «відновлення прав», «компенсація», «реабілітація», «реституція», «компенсація» тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux