Портал в режимі тестування та наповнення
Відкриття виставкового арт-проекту «Орнаментальна ДНК»
Опубліковано 02 жовтня 2017 року о 23:20

У період з 7 по 15 жовтня 2017 р. в приміщенні Центру сучасного мистецтва Анкари CerModern (Altınsoy Cad. No:3 06101 Sıhhıye/Ankara) пройде виставковий арт-проект «Орнаментальна ДНК».

«Орнаментальна ДНК» - це українсько-турецький проект, який презентує орнаменти двох країн у метафоричній експозиції, яка в сучасній і оригінальній формі показує витвори народного мистецтва, містить культурологічні пояснення значення орнаментів, а також інтерактивні доповнення. Експозиція представлена трьома залами: українським – «Надія» (представляє рушники з різних регіонів України), турецьким – «Шлях» (оформленого традиційними турецькими килимами з різних регіонів) та інтерактивною (медитаційною) у вигляді чорного куба.

"Ars longa, vita brevis, але цінності, історично закладені у символи орнаментів є вічними: свого роду генетичним спадком, на якому виховується кожна нація. Ці переплетіння створюють величезний світовий килим, який зберігає ДНК для майбутніх поколінь. Проект яскраво демонструє спільну пам'ять українського та турецького народів, поєднаних минулим, теперішнім і майбутнім", - зазначає Посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

«Поєднання буденного і сакрального в орнаментиці характерне і українській, і турецькій культурам. Ба більше, ми можемо побачити схожі візерунки і символи, світоглядні і обрядові переплетіння. Це універсальна мова давніх народів, про яку розповідає виставка. Цей проект не є етнографічним дослідженням, а радше досвідом і враженням, які допомагають українському і турецькому глядачам краще зрозуміти один одного, побачити спільне і творити нові зв`язки», – каже куратор виставки Олеся Драшкаба.

Виставка є унікальною в своєму роді та проводиться вперше. Метою її є демонстрація спільних історичних та культурних переплетінь українського та турецького народів. Представлення української вишивки та орнаментів на території Туреччини у сучасному оформленні. Виставка знайомить турецьку та українську аудиторії із культурою та традицією двох країн. Слід зазначити, що на експозиції представлені витвори народного мистецтва XVIII століття, є також декілька сучасних виробів.

Проект створений для мистецьких майданчиків Анкари і Стамбула Посольством України в Туреччині у співпраці з Українським кризовим медіа центром та Центром сучасного мистецтва Анкари CerModern як захід культурної дипломатії. До створення експозиції долучилися Леся Воронюк, Тарас та Ірина Демкури, Лариса Пілюгіна, Ярина Винницька, Арт-платформа «Ковчег Україна», Patoka Studio, гурт «Курбаси» та колекціонер килимів Хільмі Демірджі.

У рамках виставки відбудуться лекції, дискусії, презентації та майстер-класи. Відвідати експозицію можна до 15 жовтня 2017 року включно.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux