Портал в режимі тестування та наповнення
Україна, яка пережила Чорнобиль, відкрита для співробітництва в м. Аккую
Опубліковано 26 травня 2011 року о 11:00

Інтерв’ю Посла України в Турецькій Республіці Сергія Корсунського інформаційному агентству «Анадолу Ажанси», опубліковане в щоденних друкованих видання Туреччини «Хюррієт», «Сабах», «Ватан» та «Джумхурієт» 26 травня 2011 року

Посол Сергій Корсунський зазначив: «АЕС в Аккую будуватиметься російською компанією. Нам буде дуже приємно, якщо вони нам скажуть, що розраховують на це. Проте на сьогоднішній день ми говоримо про співробітництво між двома країнами в галузі енергетичної безпеки».

Посол України Сергій корсунський зазначив, що Україні буде дуже приємно, якщо їй запропонують співробітництво в питанні будівництва АЕС в м.Аккую провінції Мерсін.

Посол С.В.Корсунський відповідаючи на запитання кореспондента інформаційного агентства «Анадолу Ажанси» повідомив, що двосторонні відносини протягом останніх років набули нового імпульсу, двосторонні візити вийшли на найвищий рівень і на сьогоднішній день між Туреччиною та Україною встановлено стратегічне партнерство.

С.В.Корсунський нагадав, що протягом цього року відбувся офіційний візит до Туреччини Голови Верховної Ради України та робочі візити Прем’єр-міністра та Міністра закордонних справ України, а також офіційний візит Прем’єр-міністра Турецької Республіки до України та зазначив, що в контексті стратегічного партнерства між двома країнами було підписано 6 угод, а окрім цього, відбулася низка галузевих візитів.

Посол повідомив, що в ході майбутнього засідання планується підписати 7 угод та зазначив: «Я вважаю, що відносини між двома країнами дуже швидко розвиваються і для мене це приємно. Ми заслуговуємо на стратегічне партнерство. Запорукою такого розвитку є політична стабільність в Україні та Туреччині».

С.В.Корсунський проінформував, що між двома країнами було розпочато переговори з низки актуальних питань, серед яких є питання скасування візового режиму та співробітництва в галузях торгівлі, митної справи та енергетики та додав, що за перші 5 місяців поточного року обсяг двосторонньої торгівлі зріс на 56%, що дає підставу стверджувати, що цього року ця цифра серйозно зросте.

Посол С.В.Корсунський повідомив, що між Україною та Туреччиною було підписано угоду про співробітництво в галузі енергетики, окрім того Україну відвідала велика делегація Державної нафтової компанії Туреччини (ТРАО), яка мала зустріч з Міністром енергетики України та додав наступне:

«Наразі ми ведемо переговори щодо видобування нафти та газу на шельфі Чорного моря, транспортування природного газу та нафти до Європи територією Туреччини та України. Окрім того, ми ведемо переговори щодо створення підземних сховищ природного газу в районі о.Туз. Ми маємо великий досвід в даному питання, оскільки на Заході України знаходяться підземні сховища, що вміщають близько 30 млрд кубічних метрів природного газу. Це – те, чого потребує Туреччина в умовах потенційної загрози стихійного лиха або терористичних актів. Також, ми говоримо про постачання скрапленого природного газу до України. Термінали скрапленого природного газу можуть бути побудовані на Чорноморському узбережжі Туреччини, або ж в Грузії, після чого здійснюватиметься постачання до України.»

Нам буде приємно співпрацювати в м.Аккую

Посол С.В.Корсунський повідомив, що дві країни співпрацюють в галузі атомної енергетики та додав, що Туреччина є країною, яка може розвинути вланий сектор атомної енергетики.

С.В.Корсунський звернув увагу на те, що основним питанням в галузі атомної енергетики, яке турбуватиме Уряд та населення Туреччини, буде безпека, та наголосив на тому, що Україна протягом 25 років, що пройти після аварії на ЧАЕС, отримала великий досвід і зазначив наступне:

«Ми зараза навіть допомагаємо Японії, оскільки там деякі частини реакторів повністю розплавилися. Це – те, що трапилося в Чорнобилі. Оскільки ми маємо такий досвід, ми допомагаємо нашим японським колегам. Наприклад, існують запитання щодо того, що ви туди постачатимете паливо, що робитимете з відпрацьованим паливом? Нам уже добре відомі відповіді на ці запитання. Ми використовуємо російські реактори і нам дуже добре відомо, як з ними поводитися. Ми запросили турецьких експертів до України, вони відвідають наші АЕС та ознайомляться з нашим досвідом.

Технології атомної енергетики дуже складні, проте іншого виходу не існує. В Туреччині немає достатньої кількості водних ресурсів, тому неможливо розвинути гідроенергетику. Вітрова та термальна енергія можуть вирішити проблему на локальному рівні, проте її не можливо використовувати на території всієї Туреччини. Якщо ви знаєте, як правильно використовувати атомну енергетику, вона не становить загрози. У Франції та США дуже багато АЕС і головне – знати, яка з ними працювати».

Посол С.В.Корсунський стосовно участі України в будівництві атомної електростанції в м.Аккую, провінції Мерсін, зазначив наступне: «Ми можемо це зробити. Ми виготовляємо все обладнання, окрім реактора. Проте цю АЕС будуватиме російська компанія. Нам буде дуже приємно, якщо вони нам скажуть, що розраховують на це. Проте на сьогоднішній день ми говоримо про співробітництво між двома країнами в галузі енергетичної безпеки».

Сподіваюся розпочнуться прямі авіа рейси між Анкарою та Києвом

Посол зазначив, що в ході установчого засідання Стратегічної Ради Високого Рівня будуть підписані угоди в галузі транспорту та повідомив, що під час офіційного візиту Прем’єр-міністра ТР Р.Т.Ердогана до України було підписано угоду щодо співробітництва в галузі морського транспорту та цього разу очікується підписання угоди в галузі авіаційного транспорту.

«Наприклад, ми плануємо збільшення рейсів Турецьких авіаліній до України та український компаній до Туречини. А це потребує міждержавної угоди. Сподіваюся, що розпочнуться прямі авіарейси з Анкари до Києва, ми дуже на це сподіваємося». Окрім того, Посол повідомив. Що буде підписано угоди в галузі митної справи, рибної промисловості, захисту стандартів в сільському господарстві.

Найбільш реальною датою для безвізових поїздок є 2012 рік

С.В.Корсунський повідомив, що нещодавно розпочалися переговори стосовно безвізових поїздок між двома країнами та зазначив наступне:

«Це – певний процес. Необхідно затвердити текст угоди. Після цього в кожній країні на розпочнеться власний процес ухвалення угоди. Я не впевнений, що ми встигнемо до установчого засідання Стратегічної Ради Високого Рівня, проте ми прикладаємо максимум зусиль. Немає жодних принципових перепон. Між двома країнами діє Угода про реадмісію і, можливо, до початку наступного року ми встигнемо підготувати до підписання Угоду про скасування візового режиму. Більш реальною виглядає можливість підписання даної угоди до проведення в Україні ЄВРО-2012».

Посол повідомив, що кількість українських туристів, які відвідали Україну протягом перших 5 місяців цього року, збільшилася на 45% та зазначив: «Наступного року ми візьмемо реванш. Ми очікуємо на футбольних фанатів з Туреччини під час проведення в Україні Євро-2012. Ми очікуємо на них не в залежності від того, чи потрапить національна збірна Туреччини до фіналу».

В Туреччині мало знають українську культуру

Сергій Корсунський повідомив, що під час Стратегічної Ради Високого Рівня, що відбудеться восени ц.р., також планується підписати документ в галузі культури.

С.В.Корсунський звернув увагу на важливість поруч із відносинами між президентами та главами урядів підтримання дружніх відносин між молоддю та інтелектуалами двох країн та зазначив наступне:

«В Туреччині мало людей знають, що українська культура є дуже багатою. Більш відомими в Туреччині є Руслана, яка виграла тут Євро бачення та наша співачка Ані Лорак, яка вийшла заміж за турка. Проте наша культура – набагато ширша. У нас є багато танцювальних та музичних колективів, які привернуть увагу Туреччини. Рівень обізнаності населення України щодо Туреччини такий самий. Є люди, які знають Вогні Анатолії, проте окрім цього, більше нічого не знають. Восени цього року ми плануємо провести дні культури Туреччини в Україні, а в наступному році – дні культури України в Туреччині. Якщо ми покажемо вам українську культуру. Ви побачите, скільки у нс спільного».

Посол повідомив, що в ході установчого засідання Стратегічної Ради Високого Рівня планується підписати угоду в галузі освіти та Угоду щодо взаємного визнання дипломів та розповів, що наразі в Туреччині навчається близько 100 студентів з України, а в Україні – близько 1500 студентів з Туреччини і додав: «Ми легко можемо збільшити цю цифру в 3-4 рази».

Туреччина – «Soft power»

С.В.Корсунський повідомив, що за 3 роки його роботи в цій країні, зовнішня політика Туреччини набула значного динамізму та продовжив свої слова наступним:

«Країни, що хочуть працювати на Близькому Сході та в регіоні Чорного моря знають, що без Туреччини вони цього зробити не зможуть. В основі цього лежить принцип забезпечення миру та стабільності, якого притримується Туреччина. Це – те, що ми називаємо «Soft power». Туреччина дуже велика країна, її армія – друга в НАТО, вона має дуже сильну економіку. Ви б могли силою змусити інших робити те, що вам потрібно, проте ви все вирішуєте мирним шляхом. Це дуже добре та правильно. Я бажаю, щоб все сам так і продовжувалося. Кожна країна має власні національні інтереси і іноді національні інтереси двох країн не співпадають, тоді питання необхідно вирішувати шляхом діалогу».

Посол С.В.Корсунський наголосив на вдячності Уряду Туреччини за допомогу в питанні евакуації українських громадян під час конфліктів в Лівії та зазначив, що в Лівії перебували близько 3 тис. українців, які там працювали медиками, та додав, що під час зазначених подій Україна тісно співпрацювала з Генеральним Консульством ТР в м.Бенгазі та органами державної влади в м.Анкара.

Євро інтеграційні процеси України та Туреччини

Посол, торкнувшись питання членства України та Туреччини в ЄС зазначив, що обидві країни є невід’ємною частиною Європи та мають разом приєднатися до ЄС.

С.В.Корсунський звернув увагу на наявність коментарів щодо можливості розвалу ЄС та зазначив: «Якщо ви подивитесь на майбутні 20-25 років Європейського Союзу, ви побачите, що вони будуть змушені створити єдину Європу, яка включатиме і Україну, і Туреччину, і Балкани. Вони не мають іншого вибору».

Посол акцентував увагу на співробітництво в інших регіонах світу та зазначив наступне:

«Чи зможе ЄС залишатися конкурентоспроможним в цій складній з регіональної та економічної точки зору війні? Необхідно подивитися на стратегічне положення її енергетичної безпеки, природних ресурсів та демографії. ЄС має сказати собі: «Якщо ми хочемо залишатися конкурентоспроможним союзом, нам необхідно включити Україну, Туреччину та Балкани». Проте, якщо ЄС цього не зробить, ми будемо змушені створити власну регіональну силу в своєму регіоні, оскільки на сьогоднішній день жодна країна не може жити сама по собі. Сподіваюся, що з’являться лідери, які зможуть завершити цей європейський проект».

«Анадолу Ажанси» (Туреччина), С.Корсунський, Посол України в Турецькій Республіці

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux