Портал в режимі тестування та наповнення
Щодо так званих "днів кримськотатарської культури" в Туреччині
Опубліковано 10 грудня 2018 року о 16:57

Громадська організація «Фонд розвитку Криму» на чолі з Унвером Селєм, що відомий своїм колабораціонізмом із кремлівським режимом та підтримкою незаконної окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також провокативною та деструктивною діяльністю по відношенню до кримськотатарського та українського народів, оголосила про намір провести 15-16 грудня 2018 року так звані «Дні кримськотатарської культури в Туреччині».

Прикро, що організатори цього заходу втратили історичну пам’ять і, всупереч гордості, притаманній багатостраждальному кримськотатарському народу, пішли на угоду із совістю. Адже інакше неможливо пояснити співпрацю з Кремлем, який несе безпосередню відповідальність за злочини проти кримських татар, зокрема їх жорстоку депортацію з Криму у 1944 році, що призвела до смерті тисяч безневинних осіб та неможливості повернення на батьківщину, яка торкнулася фактично кількох поколінь.

Особливо цинічно плани провести зазначений захід виглядають на тлі того, що після окупації Криму Росією півострів були змушені залишити понад 30 тис. кримських татар і що порушення прав людини та репресії проти кримськотатарських та українських активістів з боку російської окупаційної адміністрації в тимчасово окупованому Криму зростають у прогресії.

Хоча організаторами заходу задекларовано громадські організації, очевидно, що його ініціатором та лобістом є держава-агресор – Російська Федерація.

Наголошуємо, що брутально захопивши український Крим, Російська Федерація грубо порушила міжнародне право, що було визнано, зокрема, у березні 2014 року Генеральною Асамблеєю ООН у резолюції А/RES/68/262 «Територіальна цілісність України», а також у численних рішеннях парламентських асамблей ОБСЄ та Ради Європи тощо. У зв’язку з цим будь-які дії Росії та її поплічників, пов’язані з тимчасово окупованим Кримом, є нелегітимними і нікчемними. Тож спроби Москви таким та іншими засобами «легітимізувати» окупацію півострова перед міжнародною спільнотою все одно залишаться марними, а її «партнери» у цій брудній справі, заплямувавши себе співучастю у порушенні міжнародного права, ніколи не зможуть вийти за межі політичного та громадського маргінесу.

Крім того, намір провести такий захід є черговою спробою внести розкол у лави кримських татар, у тому числі чисельної турецької кримськотатарської діаспори. «Розділяй та володарюй» – принцип, яким активно й ефективно послуговується Москва протягом не одного століття. Переконані, що мудрий кримськотатарський народ, як і українці, має міцний імунітет проти подібних витівок. Яскравим прикладом цього є заява Генерального центру культури та взаємодопомоги кримських тюрків Туреччини http://www.kirimdernegi.org.tr/haberler/288-kirim-dernegi-nden-10-aralik-dunya-insan-haklari-gunu-hk .

У цьому контексті вважаємо проведення т.зв. «Днів кримськотатарської культури в Туреччині» провокацією і закликаємо громадян Туреччини та усіх інших держав, яким не байдужий світовий порядок та справедливість, побудовані на універсальних цінностях та нормах міжнародного права, і для яких поняття честі, правди і свободи – не просто слова, а принципи життя, не брати участі у заході

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux