• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Türkçe
Оновлені вимоги в'їзду в Туреччину для іноземних громадян, які вступають в дію з 04 вересня 2021 року
Опубліковано 10 вересня 2021 року о 11:00

Міністерство внутрішніх справ Туреччини оприлюднило оновлений перелік вимог при в'їзді в Туреччину.

Так, починаючи із 04 вересня 2021 року, турецька сторона скасувала вимогу про обов’язкове ПЛР-тестування на COVID-19 для дітей віком до 12 років при в’їзді до країни. Раніше в'їзд до країни без ПЛР-тесту був можливий лише для дітей віком до 6 років. Нові правила діятимуть до кінця вересня із наступним переглядом вимог.

При цьому для в’їзду до країни від туристів віком понад 12 років вимагатиметься довідка із негативним результатом ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 72 години до приїзду, або негативний результат експрес-тесту на антиген, зроблений не раніше, ніж за 48 годин до прибуття.

Разом з тим, продовжується заборона на прямі перельоти до Туреччини з низки країн, зокрема Бразилії, ПАР, Непалу та Шрі-Ланки. Громадяни, які впродовж останніх 14 днів (включаючи день прильоту) перебували у зазначених вище країнах зобов'язуються пред'явити негативний результат ПЛР-тесту, зроблений не раніше, ніж за 72 години до приїзду та пройти 14-денний карантин у місцях, визначених відповідними губернаторствами. На 14-ий день карантину буде зроблено ПЛР-тест. У випадку негативного результату тесту карантин для таких громадян буде завершено, у випадку позитивного результату - громадяни зобов'язуються пройти 14-денну ізоляцію, яка буде завершена у випадку негативного ПЛР-тесту, який буде зроблено на 14-ий день ізоляції.

Громадяни, які прибувають з таких країн, як Бангладеш, Індія та Пакистан, зобов'язуються пред'явити негативний результат ПЛР-тесту, зроблений не раніше, ніж за 72 години до приїзду. Громадяни,які прибувають із зазначених вище країн, а також ті, хто впродовж останніх 14 днів перебували в цих країнах та при в'їзді в країну пред'являють документи, які підтверджують отримання мінімум двох доз вакцини від коронавірусу (однієї дози вакцини для Johnson&Johnson), схвалені ВООЗ, за умови, що від моменту останньої дози пройшло 14 днів, звільняються від вимоги проходження карантину. Ті, хто не зможуть надати документальне підтвердження про отримання мінімум двох доз вакцини від коронавірусу (однієї дози вакцини для Johnson&Johnson), за умови, що від моменту останньої дози пройшло 14 днів, проходитимуть 10-денний карантин за місцем проживання або у місцях, про які необхідно буде повідомити. На 10-ий день карантину буде зроблено ПЛР-тест. Якщо результат тесту буде негативним, карантин для таких громадян завершується. Для тих, хто не зробить ПЛР-тест на 10-ий день карантину, він продовжиться ще на 4 дні (загалом 14 днів). У випадку позитивного результату ПЛР-тесту застосовуватиметься протокол дій стосовно пандемії, опублікований Генеральним директоратом у справах здоров'я населення Міністерства охорони здоров'я Турецької Республіки.

Для громадян, які прибули або впродовж останніх 14 днів перебували в Афганістані, діятимуть чинні положення розпорядження від 1 липня 2021 року.

Громадяни, які прибувають з таких країн, як Велика Британія, Іран, Єгипет та Сінгапур, зобов'язуються пред'явити негативний результат ПЛР-тесту, зроблений не раніше, ніж за 72 години до приїзду.

Громадяни, які прибувають до Туреччини з інших країн (окрім перерахованих вище) та при в'їзді в країну пред'являють документи, які підтверджують отримання мінімум двох доз вакцини від коронавірусу (однієї дози вакцини для Johnson&Johnson), схвалені ВООЗ та Туреччиною, за умови, що від моменту останньої дози пройшло 14 днів, звільняються від вимоги проходження карантину. Громадяни, які зможуть надати виданий компетентними органами відповідної країни документ про перенесення хвороби впродовж останніх 6 місяців, починаючи з 28-го дня після першого позитивного результату ПЛР-тесту, звільняються від вимоги пред'явлення негативного результату ПЛР/експрес-тесту на антиген, а також від проходження карантину. Від тих, хто не має сертифікату про вакцинацію або ж документа, який підтверджує перенесення хвороби, вимагатиметься довідка із негативним результатом ПЛР-тесту, зробленим не раніше, ніж за 72 години до приїзду, або негативний результат експрес-тесту на антиген, зроблений не раніше, ніж за 48 годин до прибуття.

При цьому, з метою попередження негативного впливу на зовнішню торгівлю екіпажі літаків та кораблів, моряки, які підпадають під категорію ключового персоналу на судні, а також водії вантажівок звільняються від вимоги про обов'язкове ПЛР-тестування та проходження карантину.

Фірма-перевізник зобов'язується попередньо перевіряти обов'язкові сертифікати про вакцинацію/ результати ПЛР-тестів/ експрес-тестів на антиген у пасажирів, які прибувають до Туреччини повітряним, морським, наземним, залізничним шляхом. Ті, у кого не буде жодного із заначених вище документів, не будуть допущені на рейс. Всю відповідальність за допуск пасажирів, які не мають сертифікату про вакцинацію/ результату ПЛР-тесту/ експрес-тесту на антиген буде нести фірма-перевізник.

Окрім того, в аеропорту туристів можуть вибірково попросити пройти експрес-тест на захворювання.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux