Портал в режимі тестування та наповнення
Туристичне співробітництво між Україною і Туреччиною
Опубліковано 26 серпня 2012 року о 17:03

За своїм туристично-рекреаційним потенціалом Україна має всі можливості стати туристичною державою світового рівня. Розширення міжнародних зв'язків відкриває нові шляхи для просування національного туристичного продукту на світовому ринку, залучення його до світового інформаційного простору та передового досвіду організації туристичної діяльності.

Україна відкрита для міжнародного туристичного співробітництва, яке повною мірою віддзеркалює загальноєвропейські інтеграційні політичні та соціально-економічні процеси, враховує основні загальнонаціональні пріоритети. Виходячи з національних інтересів, міжнародна туристична політика України є багатовекторною; вона реалізується на засадах економічної доцільності та взаємовигідної співпраці з конкретною країною або регіоном, враховує особливості певного туристичного ринку.

Україна і Туреччина плідно співпрацюють у туристичній сфері як на рівні двосторонніх контактів, так і в рамках міжнародних організацій, зокрема, Організації чорноморського економічного співробітництва, Всесвітньої туристичної організації тощо.

Важливим напрямом співробітництва між обома країнами в галузі туризму є постійний обмін інформацією щодо туристичних можливостей України і Турецької Республіки, участь зацікавлених підприємств двох країн у туристичних виставках, ярмарках, салонах і біржах, що проводяться на їх територіях, спільні інвестиційні проекти тощо.

Активізується співпраця щодо започаткування освітніх проектів у сфері туризму та курортів, організації стажування студентів відповідного профілю у готелях Туреччини.

Важливим для України є досвід турецької сторони у питанні розробки  національних брендів та обмін досвідом у використанні інформаційних технологій в сфері туризму.

Турецька Республіка на сьогоднішній день є одним з найважливіших партнерів України в галузі туризму. Наша держава, в свою чергу, є для Туреччини одним із головних та перспективних туристичних ринків.

Про це свідчить і динаміка співробітництва між Україною та Туреччиною у туристичній галузі, яке розвивається дуже активно.

Зокрема, Україна торік посіла 7-ме місце у топ-10 серед країн за кількістю туристів до Туреччини - 1 млн. 387 тис. У 2019 році очікується зростання ще на 20%. У той же час турецький туристичний потік в Україну за минулий рік склав близько 279 тисяч і щороку зростає. Туреччина входить до десятки країн, громадяни яких найчастіше відвідують Україну (9-те місце).

Збільшенню кількості туристів сприяла підписана в березні 2017 року двостороння угода про взаємні поїздки громадян за ID-картками, відповідно до якої громадяни України та Туреччини, які користуються паспортами у формі картки (ID), можуть перебувати без віз на території Туреччини та України відповідно строком до 90 днів протягом 180 днів.

Щотижня між нашими країнами здійснюється понад 180 рейсів. У червні цього року було започатковано регулярне сполучення між Києвом та Ізміром. Планується започаткування регулярних авіарейсів з Бурсою, Даламаном та Бодрумом, розглядається можливість  морського поромного сполучення Самсун-Одеса та Трабзон-Одеса.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux