• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Türkçe
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною і Туреччиною
Опубліковано 26 серпня 2012 року о 17:04

Співробітництво між Україною і Туреччиною в культурно-гуманітарній сфері здійснюється на основі Угоди між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво в галузі культури від 27 листопада 1996 року та Програми співробітництва між Урядом України і Урядом Турецької Республіки від 22 грудня 2011 року.

За останні роки українсько-турецьке співробітництво в галузі культури набуло значного розвитку не лише на офіційному рівні, але й на рівні культурно-митецьких інституцій та прямих контактів.

Україна представлена в Туреччині у різних сферах мистецтва: кінематографу, анімації, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, скульптури, народного та сучасного танцю, кулінарного мистецтва тощо.  При цьому акцент робиться не лише на  популяризації українського культурного надбання та традицій, але й на ознайомленні турецької громадськості з сучасним українським мистецтвом.

У Туреччині регулярно проводяться концерти українських виконавців, виставки українських митців, презентації, наукові лекції, покази колекцій українських дизайнерів тощо. Щороку представники українських танцювально-мистецьких колективів та окремі виконавці беруть участь в міжнародних конкурсах та фестивалях в ТР. Україна долучається до низки міжнародних музичних та кінофестивалів, що проводяться в Туреччині.

У квітні 2019 року в столиці Туреччини пройшли Українські дні під назвою «Український квітень в Анкарі» в рамках яких відбулись такі заходи: «Українські кулінарні дні» в готелі Хілтон за участю відомого шеф-кухаря Юрія Ковриженка; вистава Київського театру тіней Papasony «Роксолана»; концерт Київського камерного оркестру Національної філармонії України в концертній залі Президентського симфонічного оркестру Туреччини; виступ Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім.П.Вірського;

Протягом останнього часу в Туреччині було реалізовано низку інших проектів культурної та публічної дипломатії, серед найбільш масштабних – «Українські літературні читання» в Національній бібліотеці Туреччини в Анкарі за участю українського письменника Андрія Любки, виступ зірок Національної опери України та Дні українського кіно в Стамбулі.

Значну роль у розвитку культурних зв’язків між Україною та Туреччиною відіграють культурні осередки української та кримськотатарської громад в ТР.

При Посольстві діє Координаційна рада українських громад Туреччини, метою якої консолідація українців Туреччини задля збереження та розвитку національної ідентичності, української культури та мови, представлення України сучасною та модерною державою, ефективного протистояння російській дезінформації. Всього на території Туреччини діє чотирнадцять українських спілок у містах Стамбул, Анталія, Аланія, Анкара, Самсун, Бурса, Мармарис, Ізмір, Кушадаси, Адана.

У співпраці з громадою проводяться заходи з відзначення національних свят та важливих дат в українській історії, а саме: Шевченківські дні, святкування Міжнародного дня вишиванки, День Гідності та Свободи, День Соборності, роковини окупації Криму тощо.

За сприяння дипломатичної та консульських установ України в Туреччині  організовуються літні табори (в т.ч. з елементами Пласту) для дітей закордонних українців (Анталія, Самсун, Мармарис, Ізмір, Стамбул);  діють українські суботні школи та курси  української мови як іноземної (в Анкарі, Анталії, Стамулі та Кушадаси), функціонують інтернет-сайти української громади (Анкара, Анталія, Кушадаси, Самсун),  видаються твори за авторством українців у Туреччині; організовуються та проводяться культурно-освітні та мистецькі заходи, відзначаються пам’ятні дати та національні свята українського та кримськотатарського народів, та ін.

Ведеться робота з інтеграції українських громад Туреччини до світової мережі українських громад, здійснюється налагоджена постійна взаємодія між  громадськими організаціями українців та кримських татар.

Завдяки проведеній роботі та спільним культурно-мистецьким та іміджевим заходам вдалось досягти позитивної ідентифікації України в Туреччині та закріпити в турецькому суспільстві імідж України як дружньої держави та стратегічного партнера.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux